Groenpeil

Geleen-Noord in Sittard-Geleen

Buurt in wijk Wijk 05 Geleen, gemeente Sittard-Geleen, postcodegebied 6162. 4.470 inwoners in 2.402 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.550 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 65,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 51,7%.

Woningen
2.402
CBS 2025
Inwoners
4.470
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 268.000
CBS 2025, gemeente € 271.000
Koopwoningen
55,0%
CBS 2025
Label A of B
65,0%
EP-Online, 1.550 gelabeld
Dekking energielabels
64,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Geleen-Noord
Labelverdeling Geleen-Noord
LabelAandeelWoningen
A++++1,0%16
A+++2,4%37
A++0,2%3
A+1,0%16
A39,9%618
B20,5%318
C15,9%246
D6,7%104
E6,5%100
F3,3%51
G2,6%41
Totaal gelabeld100%1.550
Ter vergelijking: gemeente Sittard-Geleen
Ter vergelijking: gemeente Sittard-Geleen
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%108
A+++1,9%559
A++1,3%383
A+3,8%1.101
A26,1%7.540
B18,2%5.255
C22,0%6.357
D10,8%3.127
E7,3%2.101
F4,6%1.327
G3,7%1.057
Totaal gelabeld100%28.915
Energielabels Geleen-Noord vergeleken met Sittard-Geleen
LabelStavenGeleen-NoordSittard-Geleen
A++++1,0%0,4%
A+++2,4%1,9%
A++0,2%1,3%
A+1,0%3,8%
A39,9%26,1%
B20,5%18,2%
C15,9%22,0%
D6,7%10,8%
E6,5%7,3%
F3,3%4,6%
G2,6%3,7%

Geleen-Noord Sittard-Geleen

Deze verdeling gaat over de 64,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Geleen-Noord vergeleken met Sittard-Geleen
BouwperiodeStavenGeleen-NoordSittard-Geleen
vóór 19456,2%10,6%
1945–196422,1%24,2%
1965–19741,0%19,2%
1975–199134,5%21,0%
1992–200514,6%13,2%
2006–201416,1%7,0%
2015 en later5,5%4,9%

Geleen-Noord Sittard-Geleen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 34,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Geleen-Noord vergeleken met Sittard-Geleen
WoningtypeStavenGeleen-NoordSittard-Geleen
Vrijstaand7,0%11,0%
Twee-onder-een-kap19,4%23,1%
Hoekwoning5,5%7,2%
Tussenwoning10,3%15,6%
Appartement57,6%43,0%
Onbekend type0,2%0,1%

Geleen-Noord Sittard-Geleen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
32,0%
CBS 2024
Installaties
523
21,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 41,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
2.023 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
11
37 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 05 Geleen

Alle buurten in Sittard-Geleen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.