Groenpeil

Kluis in Sittard-Geleen

Buurt in wijk Wijk 05 Geleen, gemeente Sittard-Geleen, postcodegebied 6161 en postcodegebied 6164 en postcodegebied 6165 en postcodegebied 6166. 4.935 inwoners in 2.560 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.553 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 41,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 51,8%.

Woningen
2.560
CBS 2025
Inwoners
4.935
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 250.000
CBS 2025, gemeente € 271.000
Koopwoningen
63,0%
CBS 2025
Label A of B
41,1%
EP-Online, 1.553 gelabeld
Dekking energielabels
60,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Kluis
Labelverdeling Kluis
LabelAandeelWoningen
A++++1,4%22
A+++3,5%55
A++0,3%4
A+6,4%99
A12,1%188
B17,4%270
C21,2%330
D15,7%244
E11,7%182
F5,8%90
G4,4%69
Totaal gelabeld100%1.553
Ter vergelijking: gemeente Sittard-Geleen
Ter vergelijking: gemeente Sittard-Geleen
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%121
A+++2,0%592
A++1,3%388
A+3,9%1.120
A26,0%7.542
B18,2%5.263
C22,1%6.397
D10,8%3.132
E7,2%2.083
F4,5%1.312
G3,6%1.033
Totaal gelabeld100%28.983
Energielabels Kluis vergeleken met Sittard-Geleen
LabelStavenKluisSittard-Geleen
A++++1,4%0,4%
A+++3,5%2,0%
A++0,3%1,3%
A+6,4%3,9%
A12,1%26,0%
B17,4%18,2%
C21,2%22,1%
D15,7%10,8%
E11,7%7,2%
F5,8%4,5%
G4,4%3,6%

Kluis Sittard-Geleen

Deze verdeling gaat over de 60,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Kluis vergeleken met Sittard-Geleen
BouwperiodeStavenKluisSittard-Geleen
vóór 19457,4%10,6%
1945–196448,0%24,2%
1965–197420,2%19,2%
1975–199114,7%21,0%
1992–20054,4%13,1%
2006–20140,0%6,9%
2015 en later5,2%4,9%

Kluis Sittard-Geleen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 48,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Kluis vergeleken met Sittard-Geleen
WoningtypeStavenKluisSittard-Geleen
Vrijstaand5,5%10,9%
Twee-onder-een-kap26,1%23,0%
Hoekwoning6,5%7,4%
Tussenwoning8,6%15,7%
Appartement53,2%42,9%
Onbekend type0,0%0,1%

Kluis Sittard-Geleen

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
34,0%
CBS 2024
Installaties
532
20,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 41,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
2.132 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
6
38 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 05 Geleen

Alle buurten in Sittard-Geleen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.