Groenpeil

Baanhoek-West in Sliedrecht

Buurt in wijk Wijk 01 Sliedrecht-West, gemeente Sliedrecht, postcodegebied 3361 en postcodegebied 3363. 2.295 inwoners in 833 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 682 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 97,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 61,4%.

Woningen
833
CBS 2025
Inwoners
2.295
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 449.000
CBS 2025, gemeente € 340.000
Koopwoningen
88,0%
CBS 2025
Label A of B
97,7%
EP-Online, 682 gelabeld
Dekking energielabels
81,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Baanhoek-West
Labelverdeling Baanhoek-West
LabelAandeelWoningen
A++++4,4%30
A+++17,2%117
A++0,6%4
A+3,4%23
A71,3%486
B0,9%6
C0,9%6
D0,1%1
E0,1%1
F0,6%4
G0,6%4
Totaal gelabeld100%682
Ter vergelijking: gemeente Sliedrecht
Ter vergelijking: gemeente Sliedrecht
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%52
A+++3,1%231
A++0,6%45
A+5,3%391
A35,6%2.641
B16,1%1.194
C21,6%1.602
D6,9%513
E4,1%307
F3,2%236
G2,8%205
Totaal gelabeld100%7.417
Energielabels Baanhoek-West vergeleken met Sliedrecht
LabelStavenBaanhoek-WestSliedrecht
A++++4,4%0,7%
A+++17,2%3,1%
A++0,6%0,6%
A+3,4%5,3%
A71,3%35,6%
B0,9%16,1%
C0,9%21,6%
D0,1%6,9%
E0,1%4,1%
F0,6%3,2%
G0,6%2,8%

Baanhoek-West Sliedrecht

Deze verdeling gaat over de 81,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Baanhoek-West vergeleken met Sliedrecht
BouwperiodeStavenBaanhoek-WestSliedrecht
vóór 19452,6%11,4%
1945–19640,1%14,2%
1965–19740,0%25,7%
1975–19910,0%16,7%
1992–20050,0%10,1%
2006–201467,6%14,5%
2015 en later29,6%7,4%

Baanhoek-West Sliedrecht

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 67,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Baanhoek-West vergeleken met Sliedrecht
WoningtypeStavenBaanhoek-WestSliedrecht
Vrijstaand2,9%4,3%
Twee-onder-een-kap16,7%13,7%
Hoekwoning6,6%7,1%
Tussenwoning44,9%27,8%
Appartement28,9%47,1%
Onbekend type0,0%0,0%

Baanhoek-West Sliedrecht

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
53,0%
CBS 2024
Installaties
407
48,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 32,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.400 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
19
38 aansluitingen, waarvan 1 snellader; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 01 Sliedrecht-West

Alle buurten in Sliedrecht

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.