Groenpeil

De Weren in Sliedrecht

Buurt in wijk Wijk 01 Sliedrecht-West, gemeente Sliedrecht, postcodegebied 3363. 1.670 inwoners in 701 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 350 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 38,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 61,4%.

Woningen
701
CBS 2025
Inwoners
1.670
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 354.000
CBS 2025, gemeente € 340.000
Koopwoningen
92,0%
CBS 2025
Label A of B
38,6%
EP-Online, 350 gelabeld
Dekking energielabels
49,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling De Weren
Labelverdeling De Weren
LabelAandeelWoningen
A+1,4%5
A12,0%42
B25,1%88
C44,6%156
D15,4%54
E1,1%4
F0,3%1
Totaal gelabeld100%350
Ter vergelijking: gemeente Sliedrecht
Ter vergelijking: gemeente Sliedrecht
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%52
A+++3,1%231
A++0,6%45
A+5,3%391
A35,6%2.641
B16,1%1.194
C21,6%1.602
D6,9%513
E4,1%307
F3,2%236
G2,8%205
Totaal gelabeld100%7.417
Energielabels De Weren vergeleken met Sliedrecht
LabelStavenDe WerenSliedrecht
A++++0,0%0,7%
A+++0,0%3,1%
A++0,0%0,6%
A+1,4%5,3%
A12,0%35,6%
B25,1%16,1%
C44,6%21,6%
D15,4%6,9%
E1,1%4,1%
F0,3%3,2%
G0,0%2,8%

De Weren Sliedrecht

Deze verdeling gaat over de 49,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes De Weren vergeleken met Sliedrecht
BouwperiodeStavenDe WerenSliedrecht
vóór 19450,0%11,4%
1945–19640,0%14,2%
1965–19740,0%25,7%
1975–199186,6%16,7%
1992–200513,4%10,1%
2006–20140,0%14,5%
2015 en later0,0%7,4%

De Weren Sliedrecht

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 86,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes De Weren vergeleken met Sliedrecht
WoningtypeStavenDe WerenSliedrecht
Vrijstaand2,9%4,3%
Twee-onder-een-kap26,0%13,7%
Hoekwoning6,9%7,1%
Tussenwoning45,4%27,8%
Appartement18,9%47,1%
Onbekend type0,0%0,0%

De Weren Sliedrecht

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
39,0%
CBS 2024
Installaties
202
28,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 32,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
656 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
7
14 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 01 Sliedrecht-West

Alle buurten in Sliedrecht

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.