Groenpeil

Rivierenbuurt-Noord in Sliedrecht

Buurt in wijk Wijk 02 Sliedrecht-Centrum, gemeente Sliedrecht, postcodegebied 3363. 1.145 inwoners in 492 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 362 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 25,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 61,2%.

Woningen
492
CBS 2025
Inwoners
1.145
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 295.000
CBS 2025, gemeente € 340.000
Koopwoningen
45,0%
CBS 2025
Label A of B
25,4%
EP-Online, 362 gelabeld
Dekking energielabels
73,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Rivierenbuurt-Noord
Labelverdeling Rivierenbuurt-Noord
LabelAandeelWoningen
A++0,3%1
A18,0%65
B7,2%26
C35,1%127
D21,5%78
E12,2%44
F4,4%16
G1,4%5
Totaal gelabeld100%362
Ter vergelijking: gemeente Sliedrecht
Ter vergelijking: gemeente Sliedrecht
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%52
A+++3,1%231
A++0,6%46
A+5,3%390
A35,2%2.610
B16,3%1.206
C21,5%1.594
D7,3%541
E4,1%303
F3,2%237
G2,6%196
Totaal gelabeld100%7.406
Energielabels Rivierenbuurt-Noord vergeleken met Sliedrecht
LabelStavenRivierenbuurt-NoordSliedrecht
A++++0,0%0,7%
A+++0,0%3,1%
A++0,3%0,6%
A+0,0%5,3%
A18,0%35,2%
B7,2%16,3%
C35,1%21,5%
D21,5%7,3%
E12,2%4,1%
F4,4%3,2%
G1,4%2,6%

Rivierenbuurt-Noord Sliedrecht

Deze verdeling gaat over de 73,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Rivierenbuurt-Noord vergeleken met Sliedrecht
BouwperiodeStavenRivierenbuurt-NoordSliedrecht
vóór 19450,0%11,4%
1945–196422,7%14,1%
1965–197474,9%25,6%
1975–19911,1%16,7%
1992–20051,4%10,1%
2006–20140,0%14,5%
2015 en later0,0%7,5%

Rivierenbuurt-Noord Sliedrecht

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 74,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Rivierenbuurt-Noord vergeleken met Sliedrecht
WoningtypeStavenRivierenbuurt-NoordSliedrecht
Vrijstaand2,8%4,3%
Twee-onder-een-kap6,4%13,4%
Hoekwoning5,2%7,3%
Tussenwoning32,6%27,6%
Appartement53,0%47,3%
Onbekend type0,0%0,0%

Rivierenbuurt-Noord Sliedrecht

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
19,0%
CBS 2024
Installaties
73
14,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 32,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
295 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
6 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 02 Sliedrecht-Centrum

Alle buurten in Sliedrecht

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.