Groenpeil

Winklerplein-Noord in Sliedrecht

Buurt in wijk Wijk 02 Sliedrecht-Centrum, gemeente Sliedrecht, postcodegebied 3362. 1.810 inwoners in 910 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 634 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 71,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 61,2%.

Woningen
910
CBS 2025
Inwoners
1.810
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 264.000
CBS 2025, gemeente € 340.000
Koopwoningen
42,0%
CBS 2025
Label A of B
71,0%
EP-Online, 634 gelabeld
Dekking energielabels
69,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Winklerplein-Noord
Labelverdeling Winklerplein-Noord
LabelAandeelWoningen
A+4,9%31
A51,9%329
B14,2%90
C10,9%69
D6,5%41
E8,2%52
F2,4%15
G1,1%7
Totaal gelabeld100%634
Ter vergelijking: gemeente Sliedrecht
Ter vergelijking: gemeente Sliedrecht
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%52
A+++3,1%231
A++0,6%46
A+5,3%390
A35,2%2.610
B16,3%1.206
C21,5%1.594
D7,3%541
E4,1%303
F3,2%237
G2,6%196
Totaal gelabeld100%7.406
Energielabels Winklerplein-Noord vergeleken met Sliedrecht
LabelStavenWinklerplein-NoordSliedrecht
A++++0,0%0,7%
A+++0,0%3,1%
A++0,0%0,6%
A+4,9%5,3%
A51,9%35,2%
B14,2%16,3%
C10,9%21,5%
D6,5%7,3%
E8,2%4,1%
F2,4%3,2%
G1,1%2,6%

Winklerplein-Noord Sliedrecht

Deze verdeling gaat over de 69,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Winklerplein-Noord vergeleken met Sliedrecht
BouwperiodeStavenWinklerplein-NoordSliedrecht
vóór 19455,0%11,4%
1945–196480,3%14,1%
1965–19741,6%25,6%
1975–19910,0%16,7%
1992–20056,5%10,1%
2006–20146,5%14,5%
2015 en later0,2%7,5%

Winklerplein-Noord Sliedrecht

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 80,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Winklerplein-Noord vergeleken met Sliedrecht
WoningtypeStavenWinklerplein-NoordSliedrecht
Vrijstaand0,0%4,3%
Twee-onder-een-kap1,9%13,4%
Hoekwoning7,9%7,3%
Tussenwoning26,2%27,6%
Appartement63,9%47,3%
Onbekend type0,2%0,0%

Winklerplein-Noord Sliedrecht

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
22,0%
CBS 2024
Installaties
125
13,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 32,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
261 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
6
12 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 02 Sliedrecht-Centrum

Alle buurten in Sliedrecht

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.