Groenpeil

Aardenburg in Sluis

Buurt in wijk Wijk 02 Aardenburg, gemeente Sluis, postcodegebied 4527. 1.940 inwoners in 1.105 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 645 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 54,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 55,3%.

Woningen
1.105
CBS 2025
Inwoners
1.940
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 274.000
CBS 2025, gemeente € 334.000
Koopwoningen
65,0%
CBS 2025
Label A of B
54,6%
EP-Online, 645 gelabeld
Dekking energielabels
58,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Aardenburg
Labelverdeling Aardenburg
LabelAandeelWoningen
A+++1,2%8
A++1,1%7
A+7,0%45
A24,7%159
B20,6%133
C19,2%124
D10,2%66
E6,8%44
F3,4%22
G5,7%37
Totaal gelabeld100%645
Ter vergelijking: gemeente Sluis
Ter vergelijking: gemeente Sluis
LabelAandeelWoningen
A++++0,6%66
A+++3,5%374
A++2,3%249
A+6,1%653
A23,0%2.452
B19,8%2.113
C21,6%2.304
D7,8%831
E5,7%613
F3,7%397
G5,9%626
Totaal gelabeld100%10.678
Energielabels Aardenburg vergeleken met Sluis
LabelStavenAardenburgSluis
A++++0,0%0,6%
A+++1,2%3,5%
A++1,1%2,3%
A+7,0%6,1%
A24,7%23,0%
B20,6%19,8%
C19,2%21,6%
D10,2%7,8%
E6,8%5,7%
F3,4%3,7%
G5,7%5,9%

Aardenburg Sluis

Deze verdeling gaat over de 58,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Aardenburg vergeleken met Sluis
BouwperiodeStavenAardenburgSluis
vóór 194510,9%10,7%
1945–196418,8%16,2%
1965–197425,3%12,3%
1975–199117,8%16,4%
1992–200521,4%12,6%
2006–20143,1%14,5%
2015 en later2,8%17,2%

Aardenburg Sluis

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 25,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Aardenburg vergeleken met Sluis
WoningtypeStavenAardenburgSluis
Vrijstaand17,7%17,0%
Twee-onder-een-kap18,1%11,2%
Hoekwoning13,3%8,6%
Tussenwoning31,3%20,7%
Appartement19,1%18,2%
Onbekend type0,5%24,3%

Aardenburg Sluis

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
52,0%
CBS 2024
Installaties
515
46,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 39,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.396 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
6
12 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 02 Aardenburg

Alle buurten in Sluis

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.