Groenpeil

Cadzand-Bad in Sluis

Buurt in wijk Wijk 07 Cadzand, gemeente Sluis, postcodegebied 4506. 210 inwoners in 475 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 947 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 70,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 55,3%.

Woningen
475
CBS 2025
Inwoners
210
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 618.000
CBS 2025, gemeente € 334.000
Koopwoningen
61,0%
CBS 2025
Label A of B
70,3%
EP-Online, 947 gelabeld
Dekking energielabels
100,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Cadzand-Bad
Labelverdeling Cadzand-Bad
LabelAandeelWoningen
A+++9,9%94
A++5,9%56
A+16,6%157
A29,4%278
B8,6%81
C14,1%134
D5,9%56
E4,0%38
F3,4%32
G2,2%21
Totaal gelabeld100%947
Ter vergelijking: gemeente Sluis
Ter vergelijking: gemeente Sluis
LabelAandeelWoningen
A++++0,6%66
A+++3,5%374
A++2,3%249
A+6,1%653
A23,0%2.452
B19,8%2.113
C21,6%2.304
D7,8%831
E5,7%613
F3,7%397
G5,9%626
Totaal gelabeld100%10.678
Energielabels Cadzand-Bad vergeleken met Sluis
LabelStavenCadzand-BadSluis
A++++0,0%0,6%
A+++9,9%3,5%
A++5,9%2,3%
A+16,6%6,1%
A29,4%23,0%
B8,6%19,8%
C14,1%21,6%
D5,9%7,8%
E4,0%5,7%
F3,4%3,7%
G2,2%5,9%

Cadzand-Bad Sluis

Deze verdeling gaat over de 100,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Cadzand-Bad vergeleken met Sluis
BouwperiodeStavenCadzand-BadSluis
vóór 19450,2%10,7%
1945–196411,3%16,2%
1965–19747,1%12,3%
1975–199110,2%16,4%
1992–20059,0%12,6%
2006–201423,4%14,5%
2015 en later38,8%17,2%

Cadzand-Bad Sluis

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 38,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Cadzand-Bad vergeleken met Sluis
WoningtypeStavenCadzand-BadSluis
Vrijstaand3,6%17,0%
Twee-onder-een-kap2,2%11,2%
Hoekwoning1,7%8,6%
Tussenwoning2,9%20,7%
Appartement68,0%18,2%
Onbekend type21,6%24,3%

Cadzand-Bad Sluis

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
7,0%
CBS 2024
Installaties
27
5,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 39,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
92 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
8
24 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 07 Cadzand

Alle buurten in Sluis

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.