Groenpeil

Cadzand in Sluis

Buurt in wijk Wijk 07 Cadzand, gemeente Sluis, postcodegebied 4506. 400 inwoners in 342 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 181 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 47,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 55,3%.

Woningen
342
CBS 2025
Inwoners
400
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 428.000
CBS 2025, gemeente € 334.000
Koopwoningen
56,0%
CBS 2025
Label A of B
47,5%
EP-Online, 181 gelabeld
Dekking energielabels
52,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Cadzand
Labelverdeling Cadzand
LabelAandeelWoningen
A++++0,6%1
A+++0,6%1
A++7,2%13
A+7,2%13
A15,5%28
B16,6%30
C18,8%34
D6,1%11
E8,3%15
F6,1%11
G13,3%24
Totaal gelabeld100%181
Ter vergelijking: gemeente Sluis
Ter vergelijking: gemeente Sluis
LabelAandeelWoningen
A++++0,6%66
A+++3,5%374
A++2,3%249
A+6,1%653
A23,0%2.452
B19,8%2.113
C21,6%2.304
D7,8%831
E5,7%613
F3,7%397
G5,9%626
Totaal gelabeld100%10.678
Energielabels Cadzand vergeleken met Sluis
LabelStavenCadzandSluis
A++++0,6%0,6%
A+++0,6%3,5%
A++7,2%2,3%
A+7,2%6,1%
A15,5%23,0%
B16,6%19,8%
C18,8%21,6%
D6,1%7,8%
E8,3%5,7%
F6,1%3,7%
G13,3%5,9%

Cadzand Sluis

Deze verdeling gaat over de 52,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Cadzand vergeleken met Sluis
BouwperiodeStavenCadzandSluis
vóór 194527,1%10,7%
1945–196416,6%16,2%
1965–197418,8%12,3%
1975–199127,6%16,4%
1992–20053,9%12,6%
2006–20143,3%14,5%
2015 en later2,8%17,2%

Cadzand Sluis

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 27,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Cadzand vergeleken met Sluis
WoningtypeStavenCadzandSluis
Vrijstaand30,4%17,0%
Twee-onder-een-kap18,2%11,2%
Hoekwoning18,8%8,6%
Tussenwoning32,6%20,7%
Appartement0,0%18,2%
Onbekend type0,0%24,3%

Cadzand Sluis

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
36,0%
CBS 2024
Installaties
122
35,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 39,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
355 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
6 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 07 Cadzand

Alle buurten in Sluis

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.