Groenpeil

De Peppel in Smallingerland

Buurt in wijk De Singels, gemeente Smallingerland, postcodegebied 9203. 985 inwoners in 439 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 264 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 62,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 60,1%.

Woningen
439
CBS 2025
Inwoners
985
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 357.000
CBS 2025, gemeente € 291.000
Koopwoningen
88,0%
CBS 2025
Label A of B
62,9%
EP-Online, 264 gelabeld
Dekking energielabels
60,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling De Peppel
Labelverdeling De Peppel
LabelAandeelWoningen
A++++1,9%5
A+++1,5%4
A++0,4%1
A+2,7%7
A23,1%61
B33,3%88
C17,8%47
D8,3%22
E5,7%15
F3,8%10
G1,5%4
Totaal gelabeld100%264
Ter vergelijking: gemeente Smallingerland
Ter vergelijking: gemeente Smallingerland
LabelAandeelWoningen
A++++1,1%181
A+++3,1%532
A++1,0%165
A+3,4%586
A33,6%5.736
B18,0%3.066
C25,7%4.389
D7,2%1.229
E3,0%509
F1,9%317
G2,2%369
Totaal gelabeld100%17.079
Energielabels De Peppel vergeleken met Smallingerland
LabelStavenDe PeppelSmallingerland
A++++1,9%1,1%
A+++1,5%3,1%
A++0,4%1,0%
A+2,7%3,4%
A23,1%33,6%
B33,3%18,0%
C17,8%25,7%
D8,3%7,2%
E5,7%3,0%
F3,8%1,9%
G1,5%2,2%

De Peppel Smallingerland

Deze verdeling gaat over de 60,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes De Peppel vergeleken met Smallingerland
BouwperiodeStavenDe PeppelSmallingerland
vóór 19454,9%6,0%
1945–196427,3%17,4%
1965–19742,7%22,0%
1975–19919,5%24,4%
1992–200552,7%15,1%
2006–20140,0%9,3%
2015 en later3,0%5,8%

De Peppel Smallingerland

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 52,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes De Peppel vergeleken met Smallingerland
WoningtypeStavenDe PeppelSmallingerland
Vrijstaand21,2%17,3%
Twee-onder-een-kap63,6%24,9%
Hoekwoning1,9%6,2%
Tussenwoning4,9%27,2%
Appartement8,3%24,3%
Onbekend type0,0%0,2%

De Peppel Smallingerland

CBS · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS
Installaties
CBS
Opgesteld vermogen
CBS
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk De Singels

Alle buurten in Smallingerland

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.