Groenpeil

De Singels oost in Smallingerland

Buurt in wijk De Singels, gemeente Smallingerland, postcodegebied 9203. 890 inwoners in 461 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 302 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 75,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 60,4%.

Woningen
461
CBS 2025
Inwoners
890
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 359.000
CBS 2025, gemeente € 291.000
Koopwoningen
81,0%
CBS 2025
Label A of B
75,5%
EP-Online, 302 gelabeld
Dekking energielabels
65,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling De Singels oost
Labelverdeling De Singels oost
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%1
A+++2,6%8
A++6,6%20
A+1,0%3
A36,8%111
B28,1%85
C12,9%39
D6,6%20
E2,3%7
F1,0%3
G1,7%5
Totaal gelabeld100%302
Ter vergelijking: gemeente Smallingerland
Ter vergelijking: gemeente Smallingerland
LabelAandeelWoningen
A++++1,2%202
A+++3,2%541
A++1,0%179
A+3,5%600
A33,6%5.756
B17,9%3.058
C26,0%4.447
D6,9%1.176
E2,9%492
F1,8%305
G2,1%368
Totaal gelabeld100%17.124
Energielabels De Singels oost vergeleken met Smallingerland
LabelStavenDe Singels oostSmallingerland
A++++0,3%1,2%
A+++2,6%3,2%
A++6,6%1,0%
A+1,0%3,5%
A36,8%33,6%
B28,1%17,9%
C12,9%26,0%
D6,6%6,9%
E2,3%2,9%
F1,0%1,8%
G1,7%2,1%

De Singels oost Smallingerland

Deze verdeling gaat over de 65,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes De Singels oost vergeleken met Smallingerland
BouwperiodeStavenDe Singels oostSmallingerland
vóór 19456,6%6,0%
1945–19644,3%17,4%
1965–197417,9%22,0%
1975–199118,2%24,4%
1992–200543,0%15,2%
2006–20141,3%9,2%
2015 en later8,6%5,8%

De Singels oost Smallingerland

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 43,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes De Singels oost vergeleken met Smallingerland
WoningtypeStavenDe Singels oostSmallingerland
Vrijstaand10,9%17,3%
Twee-onder-een-kap11,3%24,6%
Hoekwoning3,0%6,5%
Tussenwoning12,6%27,0%
Appartement62,3%24,3%
Onbekend type0,0%0,2%

De Singels oost Smallingerland

CBS · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
–
CBS
Installaties
–
CBS
Opgesteld vermogen
–
CBS
Publieke laadpunten
2
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk De Singels

Alle buurten in Smallingerland

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.