Groenpeil

Rottevalle in Smallingerland

Buurt in wijk Buitengebied Oost, gemeente Smallingerland, postcodegebied 9221. 1.415 inwoners in 609 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 338 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 55,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 60,4%.

Woningen
609
CBS 2025
Inwoners
1.415
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 338.000
CBS 2025, gemeente € 291.000
Koopwoningen
70,0%
CBS 2025
Label A of B
55,3%
EP-Online, 338 gelabeld
Dekking energielabels
55,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Rottevalle
Labelverdeling Rottevalle
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%1
A+++0,3%1
A++1,5%5
A+0,3%1
A35,5%120
B17,5%59
C23,1%78
D4,7%16
E8,0%27
F5,0%17
G3,8%13
Totaal gelabeld100%338
Ter vergelijking: gemeente Smallingerland
Ter vergelijking: gemeente Smallingerland
LabelAandeelWoningen
A++++1,2%202
A+++3,2%541
A++1,0%179
A+3,5%600
A33,6%5.756
B17,9%3.058
C26,0%4.447
D6,9%1.176
E2,9%492
F1,8%305
G2,1%368
Totaal gelabeld100%17.124
Energielabels Rottevalle vergeleken met Smallingerland
LabelStavenRottevalleSmallingerland
A++++0,3%1,2%
A+++0,3%3,2%
A++1,5%1,0%
A+0,3%3,5%
A35,5%33,6%
B17,5%17,9%
C23,1%26,0%
D4,7%6,9%
E8,0%2,9%
F5,0%1,8%
G3,8%2,1%

Rottevalle Smallingerland

Deze verdeling gaat over de 55,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Rottevalle vergeleken met Smallingerland
BouwperiodeStavenRottevalleSmallingerland
vóór 194512,7%6,0%
1945–196417,5%17,4%
1965–197413,3%22,0%
1975–199123,7%24,4%
1992–200522,8%15,2%
2006–20145,9%9,2%
2015 en later4,1%5,8%

Rottevalle Smallingerland

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 23,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Rottevalle vergeleken met Smallingerland
WoningtypeStavenRottevalleSmallingerland
Vrijstaand41,1%17,3%
Twee-onder-een-kap39,1%24,6%
Hoekwoning4,1%6,5%
Tussenwoning8,3%27,0%
Appartement7,4%24,3%
Onbekend type0,0%0,2%

Rottevalle Smallingerland

CBS · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
–
CBS
Installaties
–
CBS
Opgesteld vermogen
–
CBS
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Buitengebied Oost

Alle buurten in Smallingerland

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.