Groenpeil

Industriegebied Vleddermond in Stadskanaal

Buurt in wijk Stadskanaal, gemeente Stadskanaal, postcodegebied 9502. 365 inwoners in 149 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 68 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 39,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 50,5%.

Woningen
149
CBS 2025
Inwoners
365
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 298.000
CBS 2025, gemeente € 282.000
Koopwoningen
79,0%
CBS 2025
Label A of B
39,7%
EP-Online, 68 gelabeld
Dekking energielabels
45,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Industriegebied Vleddermond
Labelverdeling Industriegebied Vleddermond
LabelAandeelWoningen
A+++11,8%8
A17,6%12
B10,3%7
C10,3%7
D8,8%6
E4,4%3
F11,8%8
G25,0%17
Totaal gelabeld100%68
Ter vergelijking: gemeente Stadskanaal
Ter vergelijking: gemeente Stadskanaal
LabelAandeelWoningen
A++++0,5%50
A+++1,2%108
A++0,4%39
A+2,2%201
A27,7%2.579
B18,5%1.719
C23,9%2.225
D9,6%889
E5,4%501
F4,4%409
G6,3%586
Totaal gelabeld100%9.306
Energielabels Industriegebied Vleddermond vergeleken met Stadskanaal
LabelStavenIndustriegebied VleddermondStadskanaal
A++++0,0%0,5%
A+++11,8%1,2%
A++0,0%0,4%
A+0,0%2,2%
A17,6%27,7%
B10,3%18,5%
C10,3%23,9%
D8,8%9,6%
E4,4%5,4%
F11,8%4,4%
G25,0%6,3%

Industriegebied Vleddermond Stadskanaal

Deze verdeling gaat over de 45,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Industriegebied Vleddermond vergeleken met Stadskanaal
BouwperiodeStavenIndustriegebied VleddermondStadskanaal
vóór 194555,9%16,2%
1945–196411,8%18,8%
1965–19742,9%17,7%
1975–19918,8%21,4%
1992–200511,8%20,0%
2006–20148,8%4,6%
2015 en later0,0%1,3%

Industriegebied Vleddermond Stadskanaal

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 55,9% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Industriegebied Vleddermond vergeleken met Stadskanaal
WoningtypeStavenIndustriegebied VleddermondStadskanaal
Vrijstaand83,8%26,8%
Twee-onder-een-kap1,5%20,0%
Hoekwoning2,9%5,2%
Tussenwoning0,0%20,3%
Appartement11,8%27,3%
Onbekend type0,0%0,5%

Industriegebied Vleddermond Stadskanaal

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
44,0%
CBS 2024
Installaties
45
30,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 48,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
314 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
5
13 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Stadskanaal

Alle buurten in Stadskanaal

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.