Groenpeil

Maarsveld in Stadskanaal

Buurt in wijk Stadskanaal, gemeente Stadskanaal, postcodegebied 9502. 2.770 inwoners in 1.236 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 856 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 52,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 51,4%.

Woningen
1.236
CBS 2025
Inwoners
2.770
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 214.000
CBS 2025, gemeente € 282.000
Koopwoningen
60,0%
CBS 2025
Label A of B
52,7%
EP-Online, 856 gelabeld
Dekking energielabels
69,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Maarsveld
Labelverdeling Maarsveld
LabelAandeelWoningen
A++++0,1%1
A+++0,1%1
A+6,8%58
A32,2%276
B13,4%115
C34,8%298
D9,6%82
E2,0%17
F0,7%6
G0,2%2
Totaal gelabeld100%856
Ter vergelijking: gemeente Stadskanaal
Ter vergelijking: gemeente Stadskanaal
LabelAandeelWoningen
A++++0,6%53
A+++1,4%130
A++0,4%40
A+2,4%235
A28,5%2.733
B18,2%1.747
C23,6%2.266
D9,4%899
E5,3%509
F4,2%406
G6,0%580
Totaal gelabeld100%9.598
Energielabels Maarsveld vergeleken met Stadskanaal
LabelStavenMaarsveldStadskanaal
A++++0,1%0,6%
A+++0,1%1,4%
A++0,0%0,4%
A+6,8%2,4%
A32,2%28,5%
B13,4%18,2%
C34,8%23,6%
D9,6%9,4%
E2,0%5,3%
F0,7%4,2%
G0,2%6,0%

Maarsveld Stadskanaal

Deze verdeling gaat over de 69,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Maarsveld vergeleken met Stadskanaal
BouwperiodeStavenMaarsveldStadskanaal
vóór 19450,0%15,8%
1945–19640,1%19,1%
1965–197481,0%17,4%
1975–19914,2%20,9%
1992–200511,7%19,6%
2006–20142,9%5,6%
2015 en later0,1%1,6%

Maarsveld Stadskanaal

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 81,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Maarsveld vergeleken met Stadskanaal
WoningtypeStavenMaarsveldStadskanaal
Vrijstaand3,9%26,1%
Twee-onder-een-kap15,2%19,4%
Hoekwoning11,9%6,4%
Tussenwoning47,0%21,0%
Appartement16,9%26,7%
Onbekend type5,1%0,5%

Maarsveld Stadskanaal

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
46,0%
CBS 2024
Installaties
226
18,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 48,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
857 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Stadskanaal

Alle buurten in Stadskanaal

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.