Groenpeil

Bisonspoor in Stichtse Vecht

Buurt in wijk Wijk 12 Maarssenbroek, gemeente Stichtse Vecht, postcodegebied 3605. 1.060 inwoners in 679 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 644 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 98,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 57,1%.

Woningen
679
CBS 2025
Inwoners
1.060
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 327.000
CBS 2025, gemeente € 506.000
Koopwoningen
8,0%
CBS 2025
Label A of B
98,0%
EP-Online, 644 gelabeld
Dekking energielabels
94,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Bisonspoor
Labelverdeling Bisonspoor
LabelAandeelWoningen
A+++2,5%16
A++5,1%33
A+3,4%22
A64,9%418
B22,0%142
C2,0%13
Totaal gelabeld100%644
Ter vergelijking: gemeente Stichtse Vecht
Ter vergelijking: gemeente Stichtse Vecht
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%154
A+++2,0%337
A++0,9%161
A+2,7%454
A31,7%5.418
B19,0%3.244
C28,4%4.864
D7,0%1.204
E3,2%550
F1,9%331
G2,3%394
Totaal gelabeld100%17.111
Energielabels Bisonspoor vergeleken met Stichtse Vecht
LabelStavenBisonspoorStichtse Vecht
A++++0,0%0,9%
A+++2,5%2,0%
A++5,1%0,9%
A+3,4%2,7%
A64,9%31,7%
B22,0%19,0%
C2,0%28,4%
D0,0%7,0%
E0,0%3,2%
F0,0%1,9%
G0,0%2,3%

Bisonspoor Stichtse Vecht

Deze verdeling gaat over de 94,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Bisonspoor vergeleken met Stichtse Vecht
BouwperiodeStavenBisonspoorStichtse Vecht
vóór 19450,0%8,3%
1945–19640,0%11,4%
1965–19740,0%15,5%
1975–199168,2%43,1%
1992–20050,0%9,0%
2006–201422,5%8,3%
2015 en later9,3%4,3%

Bisonspoor Stichtse Vecht

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 68,2% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Bisonspoor vergeleken met Stichtse Vecht
WoningtypeStavenBisonspoorStichtse Vecht
Vrijstaand0,0%8,7%
Twee-onder-een-kap0,0%15,2%
Hoekwoning0,0%7,8%
Tussenwoning0,0%34,0%
Appartement100,0%32,9%
Onbekend type0,0%1,3%

Bisonspoor Stichtse Vecht

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
0,0%
CBS 2024
Installaties
–
CBS 2022
Opgesteld vermogen
–
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 12 Maarssenbroek

Alle buurten in Stichtse Vecht

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.