Groenpeil

Valkenkamp in Stichtse Vecht

Buurt in wijk Wijk 12 Maarssenbroek, gemeente Stichtse Vecht, postcodegebied 3607. 1.955 inwoners in 738 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 354 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 50,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 56,7%.

Woningen
738
CBS 2025
Inwoners
1.955
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 475.000
CBS 2025, gemeente € 506.000
Koopwoningen
87,0%
CBS 2025
Label A of B
50,8%
EP-Online, 354 gelabeld
Dekking energielabels
48,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Valkenkamp
Labelverdeling Valkenkamp
LabelAandeelWoningen
A+0,6%2
A27,7%98
B22,6%80
C47,2%167
D0,8%3
E1,1%4
Totaal gelabeld100%354
Ter vergelijking: gemeente Stichtse Vecht
Ter vergelijking: gemeente Stichtse Vecht
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%151
A+++1,9%327
A++0,9%158
A+2,5%435
A31,5%5.380
B18,9%3.223
C28,6%4.887
D7,1%1.205
E3,3%555
F2,0%343
G2,3%399
Totaal gelabeld100%17.063
Energielabels Valkenkamp vergeleken met Stichtse Vecht
LabelStavenValkenkampStichtse Vecht
A++++0,0%0,9%
A+++0,0%1,9%
A++0,0%0,9%
A+0,6%2,5%
A27,7%31,5%
B22,6%18,9%
C47,2%28,6%
D0,8%7,1%
E1,1%3,3%
F0,0%2,0%
G0,0%2,3%

Valkenkamp Stichtse Vecht

Deze verdeling gaat over de 48,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Valkenkamp vergeleken met Stichtse Vecht
BouwperiodeStavenValkenkampStichtse Vecht
vóór 19450,0%8,2%
1945–19640,0%11,4%
1965–19740,0%15,6%
1975–1991100,0%43,1%
1992–20050,0%9,1%
2006–20140,0%8,4%
2015 en later0,0%4,2%

Valkenkamp Stichtse Vecht

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 100,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Valkenkamp vergeleken met Stichtse Vecht
WoningtypeStavenValkenkampStichtse Vecht
Vrijstaand3,7%8,7%
Twee-onder-een-kap18,1%15,3%
Hoekwoning10,5%7,7%
Tussenwoning66,7%33,9%
Appartement1,1%33,1%
Onbekend type0,0%1,3%

Valkenkamp Stichtse Vecht

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
51,0%
CBS 2024
Installaties
286
38,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 36,6 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.032 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
8
16 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 12 Maarssenbroek

Alle buurten in Stichtse Vecht

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.