Groenpeil

Componistenbuurt in Stichtse Vecht

Buurt in wijk Wijk 01 Maarssen, gemeente Stichtse Vecht, postcodegebied 3603 en postcodegebied 3604. 885 inwoners in 354 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 162 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 50,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 56,7%.

Woningen
354
CBS 2025
Inwoners
885
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 738.000
CBS 2025, gemeente € 506.000
Koopwoningen
95,0%
CBS 2025
Label A of B
50,0%
EP-Online, 162 gelabeld
Dekking energielabels
45,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Componistenbuurt
Labelverdeling Componistenbuurt
LabelAandeelWoningen
A+++1,2%2
A++1,9%3
A+0,6%1
A26,5%43
B19,8%32
C25,9%42
D8,6%14
E5,6%9
F4,9%8
G4,9%8
Totaal gelabeld100%162
Ter vergelijking: gemeente Stichtse Vecht
Ter vergelijking: gemeente Stichtse Vecht
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%151
A+++1,9%327
A++0,9%158
A+2,5%435
A31,5%5.380
B18,9%3.223
C28,6%4.887
D7,1%1.205
E3,3%555
F2,0%343
G2,3%399
Totaal gelabeld100%17.063
Energielabels Componistenbuurt vergeleken met Stichtse Vecht
LabelStavenComponistenbuurtStichtse Vecht
A++++0,0%0,9%
A+++1,2%1,9%
A++1,9%0,9%
A+0,6%2,5%
A26,5%31,5%
B19,8%18,9%
C25,9%28,6%
D8,6%7,1%
E5,6%3,3%
F4,9%2,0%
G4,9%2,3%

Componistenbuurt Stichtse Vecht

Deze verdeling gaat over de 45,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Componistenbuurt vergeleken met Stichtse Vecht
BouwperiodeStavenComponistenbuurtStichtse Vecht
vóór 194524,7%8,2%
1945–19641,9%11,4%
1965–19749,3%15,6%
1975–199132,7%43,1%
1992–200521,0%9,1%
2006–20148,0%8,4%
2015 en later2,5%4,2%

Componistenbuurt Stichtse Vecht

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 32,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Componistenbuurt vergeleken met Stichtse Vecht
WoningtypeStavenComponistenbuurtStichtse Vecht
Vrijstaand15,4%8,7%
Twee-onder-een-kap37,7%15,3%
Hoekwoning10,5%7,7%
Tussenwoning27,2%33,9%
Appartement9,3%33,1%
Onbekend type0,0%1,3%

Componistenbuurt Stichtse Vecht

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
54,0%
CBS 2024
Installaties
141
39,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 36,6 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
615 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
7 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 01 Maarssen

Alle buurten in Stichtse Vecht

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.