Groenpeil

Zandweg-Oostwaard in Stichtse Vecht

Buurt in wijk Wijk 01 Maarssen, gemeente Stichtse Vecht, postcodegebied 3601 en postcodegebied 3602. 3.170 inwoners in 1.304 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 611 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 72,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 57,1%.

Woningen
1.304
CBS 2025
Inwoners
3.170
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 602.000
CBS 2025, gemeente € 506.000
Koopwoningen
83,0%
CBS 2025
Label A of B
72,7%
EP-Online, 611 gelabeld
Dekking energielabels
46,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Zandweg-Oostwaard
Labelverdeling Zandweg-Oostwaard
LabelAandeelWoningen
A+++0,5%3
A++0,8%5
A+3,1%19
A36,0%220
B32,2%197
C26,2%160
D0,5%3
F0,7%4
Totaal gelabeld100%611
Ter vergelijking: gemeente Stichtse Vecht
Ter vergelijking: gemeente Stichtse Vecht
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%154
A+++2,0%337
A++0,9%161
A+2,7%454
A31,7%5.418
B19,0%3.244
C28,4%4.864
D7,0%1.204
E3,2%550
F1,9%331
G2,3%394
Totaal gelabeld100%17.111
Energielabels Zandweg-Oostwaard vergeleken met Stichtse Vecht
LabelStavenZandweg-OostwaardStichtse Vecht
A++++0,0%0,9%
A+++0,5%2,0%
A++0,8%0,9%
A+3,1%2,7%
A36,0%31,7%
B32,2%19,0%
C26,2%28,4%
D0,5%7,0%
E0,0%3,2%
F0,7%1,9%
G0,0%2,3%

Zandweg-Oostwaard Stichtse Vecht

Deze verdeling gaat over de 46,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Zandweg-Oostwaard vergeleken met Stichtse Vecht
BouwperiodeStavenZandweg-OostwaardStichtse Vecht
vóór 19451,1%8,3%
1945–19640,3%11,4%
1965–19740,0%15,5%
1975–199159,1%43,1%
1992–200535,0%9,0%
2006–20144,4%8,3%
2015 en later0,0%4,3%

Zandweg-Oostwaard Stichtse Vecht

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 59,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Zandweg-Oostwaard vergeleken met Stichtse Vecht
WoningtypeStavenZandweg-OostwaardStichtse Vecht
Vrijstaand5,7%8,7%
Twee-onder-een-kap34,4%15,2%
Hoekwoning6,2%7,8%
Tussenwoning38,8%34,0%
Appartement14,9%32,9%
Onbekend type0,0%1,3%

Zandweg-Oostwaard Stichtse Vecht

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
57,0%
CBS 2024
Installaties
584
44,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 36,6 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
2.080 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
16
29 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 01 Maarssen

Alle buurten in Stichtse Vecht

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.