Groenpeil

Loenersloot Binnenweg in Stichtse Vecht

Buurt in wijk Wijk 10 Loenersloot, gemeente Stichtse Vecht, postcodegebied 3634. 115 inwoners in 55 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 30 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 20,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 56,7%.

Woningen
55
CBS 2025
Inwoners
115
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 444.000
CBS 2025, gemeente € 506.000
Koopwoningen
78,0%
CBS 2025
Label A of B
20,0%
EP-Online, 30 gelabeld
Dekking energielabels
54,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Loenersloot Binnenweg
Labelverdeling Loenersloot Binnenweg
LabelAandeelWoningen
A16,7%5
B3,3%1
C20,0%6
D10,0%3
E30,0%9
F3,3%1
G16,7%5
Totaal gelabeld100%30
Ter vergelijking: gemeente Stichtse Vecht
Ter vergelijking: gemeente Stichtse Vecht
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%151
A+++1,9%327
A++0,9%158
A+2,5%435
A31,5%5.380
B18,9%3.223
C28,6%4.887
D7,1%1.205
E3,3%555
F2,0%343
G2,3%399
Totaal gelabeld100%17.063
Energielabels Loenersloot Binnenweg vergeleken met Stichtse Vecht
LabelStavenLoenersloot BinnenwegStichtse Vecht
A++++0,0%0,9%
A+++0,0%1,9%
A++0,0%0,9%
A+0,0%2,5%
A16,7%31,5%
B3,3%18,9%
C20,0%28,6%
D10,0%7,1%
E30,0%3,3%
F3,3%2,0%
G16,7%2,3%

Loenersloot Binnenweg Stichtse Vecht

Deze verdeling gaat over de 54,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Loenersloot Binnenweg vergeleken met Stichtse Vecht
BouwperiodeStavenLoenersloot BinnenwegStichtse Vecht
vóór 194553,3%8,2%
1945–196416,7%11,4%
1965–197423,3%15,6%
1975–19910,0%43,1%
1992–20056,7%9,1%
2006–20140,0%8,4%
2015 en later0,0%4,2%

Loenersloot Binnenweg Stichtse Vecht

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 53,3% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Loenersloot Binnenweg vergeleken met Stichtse Vecht
WoningtypeStavenLoenersloot BinnenwegStichtse Vecht
Vrijstaand33,3%8,7%
Twee-onder-een-kap46,7%15,3%
Hoekwoning10,0%7,7%
Tussenwoning10,0%33,9%
Appartement0,0%33,1%
Onbekend type0,0%1,3%

Loenersloot Binnenweg Stichtse Vecht

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS 2022
Installaties
16
29,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 36,6 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
52 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Wijk 10 Loenersloot

Alle buurten in Stichtse Vecht

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.