Groenpeil

Loenersloot Dorp in Stichtse Vecht

Buurt in wijk Wijk 10 Loenersloot, gemeente Stichtse Vecht, postcodegebied 3634. 315 inwoners in 150 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 73 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 32,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 57,1%.

Woningen
150
CBS 2025
Inwoners
315
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 571.000
CBS 2025, gemeente € 506.000
Koopwoningen
91,0%
CBS 2025
Label A of B
32,9%
EP-Online, 73 gelabeld
Dekking energielabels
48,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Loenersloot Dorp
Labelverdeling Loenersloot Dorp
LabelAandeelWoningen
A+2,7%2
A12,3%9
B17,8%13
C39,7%29
D19,2%14
E4,1%3
F4,1%3
Totaal gelabeld100%73
Ter vergelijking: gemeente Stichtse Vecht
Ter vergelijking: gemeente Stichtse Vecht
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%154
A+++2,0%337
A++0,9%161
A+2,7%454
A31,7%5.418
B19,0%3.244
C28,4%4.864
D7,0%1.204
E3,2%550
F1,9%331
G2,3%394
Totaal gelabeld100%17.111
Energielabels Loenersloot Dorp vergeleken met Stichtse Vecht
LabelStavenLoenersloot DorpStichtse Vecht
A++++0,0%0,9%
A+++0,0%2,0%
A++0,0%0,9%
A+2,7%2,7%
A12,3%31,7%
B17,8%19,0%
C39,7%28,4%
D19,2%7,0%
E4,1%3,2%
F4,1%1,9%
G0,0%2,3%

Loenersloot Dorp Stichtse Vecht

Deze verdeling gaat over de 48,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Loenersloot Dorp vergeleken met Stichtse Vecht
BouwperiodeStavenLoenersloot DorpStichtse Vecht
vóór 19459,6%8,3%
1945–196423,3%11,4%
1965–197457,5%15,5%
1975–19916,8%43,1%
1992–20051,4%9,0%
2006–20141,4%8,3%
2015 en later0,0%4,3%

Loenersloot Dorp Stichtse Vecht

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 57,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Loenersloot Dorp vergeleken met Stichtse Vecht
WoningtypeStavenLoenersloot DorpStichtse Vecht
Vrijstaand23,3%8,7%
Twee-onder-een-kap42,5%15,2%
Hoekwoning15,1%7,8%
Tussenwoning19,2%34,0%
Appartement0,0%32,9%
Onbekend type0,0%1,3%

Loenersloot Dorp Stichtse Vecht

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
41,0%
CBS 2024
Installaties
41
27,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 36,6 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
156 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 10 Loenersloot

Alle buurten in Stichtse Vecht

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.