Groenpeil

Oranjebuurt in Teylingen

Buurt in wijk Sassenheim West, gemeente Teylingen, postcodegebied 2171. 1.265 inwoners in 546 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 284 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 60,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 62,8%.

Woningen
546
CBS 2025
Inwoners
1.265
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 427.000
CBS 2025, gemeente € 483.000
Koopwoningen
56,0%
CBS 2025
Label A of B
60,9%
EP-Online, 284 gelabeld
Dekking energielabels
52,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Oranjebuurt
Labelverdeling Oranjebuurt
LabelAandeelWoningen
A++0,4%1
A+5,3%15
A45,8%130
B9,5%27
C11,6%33
D10,2%29
E7,7%22
F2,8%8
G6,7%19
Totaal gelabeld100%284
Ter vergelijking: gemeente Teylingen
Ter vergelijking: gemeente Teylingen
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%91
A+++5,4%580
A++1,8%188
A+3,2%339
A34,5%3.680
B17,1%1.828
C21,9%2.335
D6,9%741
E3,3%351
F1,9%201
G3,2%339
Totaal gelabeld100%10.673
Energielabels Oranjebuurt vergeleken met Teylingen
LabelStavenOranjebuurtTeylingen
A++++0,0%0,9%
A+++0,0%5,4%
A++0,4%1,8%
A+5,3%3,2%
A45,8%34,5%
B9,5%17,1%
C11,6%21,9%
D10,2%6,9%
E7,7%3,3%
F2,8%1,9%
G6,7%3,2%

Oranjebuurt Teylingen

Deze verdeling gaat over de 52,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Oranjebuurt vergeleken met Teylingen
BouwperiodeStavenOranjebuurtTeylingen
vóór 194512,0%9,2%
1945–196441,2%14,1%
1965–19740,4%12,2%
1975–199112,3%25,9%
1992–20058,8%14,7%
2006–201425,4%12,0%
2015 en later0,0%11,9%

Oranjebuurt Teylingen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 41,2% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Oranjebuurt vergeleken met Teylingen
WoningtypeStavenOranjebuurtTeylingen
Vrijstaand2,8%6,6%
Twee-onder-een-kap18,0%17,6%
Hoekwoning16,5%7,5%
Tussenwoning48,9%36,2%
Appartement13,7%31,0%
Onbekend type0,0%1,1%

Oranjebuurt Teylingen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
39,0%
CBS 2024
Installaties
147
26,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 45,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
447 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
6 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Sassenheim West

Alle buurten in Teylingen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.