Teylingen
Gemeente Teylingen in Zuid-Holland, 38.411 inwoners en 16.812 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Energielabels, bouwjaren en woningtypes komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Hieronder de cijfers voor de hele gemeente en per buurt.
- Woningen
- 16.812
- CBS 2025
- Inwoners
- 38.411
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 483.000
- CBS 2025
- Label A of B
- 63,1%
- van 10.686 gelabelde woningen, EP-Online
- Dekking energielabels
- 63,6%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,9% | 94 |
| A+++ | 5,8% | 615 |
| A++ | 1,8% | 189 |
| A+ | 3,2% | 344 |
| A | 34,3% | 3.660 |
| B | 17,2% | 1.839 |
| C | 21,8% | 2.329 |
| D | 6,9% | 735 |
| E | 3,3% | 348 |
| F | 1,8% | 197 |
| G | 3,1% | 336 |
| Totaal gelabeld | 100% | 10.686 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,9% | 94 | |
| A+++ | 5,8% | 615 | |
| A++ | 1,8% | 189 | |
| A+ | 3,2% | 344 | |
| A | 34,3% | 3.660 | |
| B | 17,2% | 1.839 | |
| C | 21,8% | 2.329 | |
| D | 6,9% | 735 | |
| E | 3,3% | 348 | |
| F | 1,8% | 197 | |
| G | 3,1% | 336 |
Deze verdeling gaat over de 63,6% van de woningen in de gemeente met een geregistreerd label, 10.686 in totaal.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 9,3% | 996 | |
| 1945–1964 | 14,1% | 1.508 | |
| 1965–1974 | 12,2% | 1.300 | |
| 1975–1991 | 25,9% | 2.773 | |
| 1992–2005 | 14,8% | 1.579 | |
| 2006–2014 | 11,4% | 1.220 | |
| 2015 en later | 12,3% | 1.310 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Woningtype
| Woningtype | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 6,6% | 702 | |
| Twee-onder-een-kap | 17,3% | 1.853 | |
| Hoekwoning | 7,8% | 832 | |
| Tussenwoning | 36,1% | 3.857 | |
| Appartement | 31,1% | 3.323 | |
| Onbekend type | 1,1% | 119 |
CBS 2025 · DOT-NL 2 november 2026
Zonnepanelen en laadpunten
- Zonnestroominstallaties
- 7.700
- op woningen, CBS 2025
- Opgesteld vermogen
- 26,7 MW
- CBS 2025
- Installaties per 100 woningen
- 45,8
- installaties (CBS 2025) per woningvoorraad (CBS 2025)
- Publieke laadpunten
- 175
- laadlocaties, DOT-NL, stand 2 november 2026
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2025. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.
Buurten in Teylingen
36 buurten met voldoende data. 15 buurten hebben te weinig woningen (minder dan 50) of te weinig gelabelde woningen (onder 30%) en krijgen geen eigen pagina.
| Buurt | Woningen | Label A of B | Dekking |
|---|---|---|---|
| Berg en Dal | 65 | 14,8% | 41,5% |
| Bloemenbuurt | 224 | 32,0% | 87,9% |
| Bloemenbuurt | 768 | 73,0% | 56,0% |
| Bolbloemen | 197 | 99,0% | 98,0% |
| Bollenbuurt | 485 | 96,1% | 73,8% |
| Bomenbuurt | 578 | 26,1% | 59,7% |
| Centrum | 1.058 | 48,7% | 67,6% |
| Componisten | 531 | 98,7% | 57,1% |
| De Hoven | 261 | 75,3% | 83,9% |
| De Knip | 866 | 42,8% | 60,4% |
| De Rodes | 556 | 46,6% | 53,2% |
| Everlasting | 646 | 54,4% | 45,5% |
| Hooghkamer | 367 | 100,0% | 100,0% |
| Horsten en Vorsten | 222 | 21,2% | 50,9% |
| Kasteelbuurt | 286 | 42,6% | 68,9% |
| Kloosterland-Endepoel | 1.028 | 60,1% | 77,3% |
| Koningshuysbuurt | 165 | 36,4% | 40,0% |
| Kooibuurt | 604 | 46,9% | 69,2% |
| Kruiden Noord | 346 | 63,5% | 61,0% |
| Kruiden Zuid | 672 | 70,0% | 52,5% |
| Mennepark | 268 | 74,3% | 76,9% |
| Middelbuurt | 902 | 48,3% | 56,4% |
| Oranjebuurt | 546 | 60,8% | 51,8% |
| Overteylingen | 379 | 100,0% | 60,7% |
| Planetenbuurt | 337 | 38,7% | 57,6% |
| Postbuurt | 551 | 78,6% | 68,8% |
| Schouten | 527 | 99,1% | 64,5% |
| Ter Leede | 157 | 28,0% | 47,8% |
| Vissenbuurt | 530 | 98,5% | 51,9% |
| Vliegeniersbuurt | 585 | 68,8% | 59,7% |
| Vogelbuurt | 81 | 22,2% | 55,6% |
| Voorhout buitengebied | 369 | 53,1% | 57,2% |
| Vrouwenpolderbuurt | 355 | 61,0% | 60,0% |
| Warmond buitengebied-Oosteinde | 138 | 54,2% | 100,0% |
| Wasbeek | 635 | 55,3% | 64,9% |
| Westeinde-Lommerlust | 230 | 67,9% | 69,1% |
Woningen: CBS 2025. Aandeel label A of B en dekking: EP-Online, gelabelde woningen.
Postcodegebieden in Teylingen
- Postcodegebied 2171 Teylingen
- Postcodegebied 2172 Teylingen
- Postcodegebied 2215 Teylingen
- Postcodegebied 2216 Teylingen
- Postcodegebied 2361 Teylingen
- Postcodegebied 2362 Teylingen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking: 63,6% van de woningen heeft een geregistreerd label.
- CBS Zonnestroom woningen — aantal installaties en opgesteld vermogen op woningen; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.