Groenpeil

Wasbeek in Teylingen

Buurt in wijk Sassenheim Midden, gemeente Teylingen, postcodegebied 2171. 1.410 inwoners in 635 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 411 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 54,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 62,8%.

Woningen
635
CBS 2025
Inwoners
1.410
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 392.000
CBS 2025, gemeente € 483.000
Koopwoningen
52,0%
CBS 2025
Label A of B
54,5%
EP-Online, 411 gelabeld
Dekking energielabels
64,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Wasbeek
Labelverdeling Wasbeek
LabelAandeelWoningen
A++0,5%2
A+0,2%1
A25,1%103
B28,7%118
C42,6%175
D2,7%11
F0,2%1
Totaal gelabeld100%411
Ter vergelijking: gemeente Teylingen
Ter vergelijking: gemeente Teylingen
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%91
A+++5,4%580
A++1,8%188
A+3,2%339
A34,5%3.680
B17,1%1.828
C21,9%2.335
D6,9%741
E3,3%351
F1,9%201
G3,2%339
Totaal gelabeld100%10.673
Energielabels Wasbeek vergeleken met Teylingen
LabelStavenWasbeekTeylingen
A++++0,0%0,9%
A+++0,0%5,4%
A++0,5%1,8%
A+0,2%3,2%
A25,1%34,5%
B28,7%17,1%
C42,6%21,9%
D2,7%6,9%
E0,0%3,3%
F0,2%1,9%
G0,0%3,2%

Wasbeek Teylingen

Deze verdeling gaat over de 64,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Wasbeek vergeleken met Teylingen
BouwperiodeStavenWasbeekTeylingen
vóór 19450,7%9,2%
1945–19640,0%14,1%
1965–19740,7%12,2%
1975–199185,9%25,9%
1992–200512,7%14,7%
2006–20140,0%12,0%
2015 en later0,0%11,9%

Wasbeek Teylingen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 85,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Wasbeek vergeleken met Teylingen
WoningtypeStavenWasbeekTeylingen
Vrijstaand1,9%6,6%
Twee-onder-een-kap10,9%17,6%
Hoekwoning9,2%7,5%
Tussenwoning51,3%36,2%
Appartement26,5%31,0%
Onbekend type0,0%1,1%

Wasbeek Teylingen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
46,0%
CBS 2024
Installaties
246
38,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 45,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
692 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
7
14 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Sassenheim Midden

Alle buurten in Teylingen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.