Groenpeil

Sint Philipsland in Tholen

Buurt in wijk Sint Philipsland, gemeente Tholen, postcodegebied 4675. 2.120 inwoners in 889 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 455 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 44,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 54,0%.

Woningen
889
CBS 2025
Inwoners
2.120
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 280.000
CBS 2025, gemeente € 301.000
Koopwoningen
80,0%
CBS 2025
Label A of B
44,0%
EP-Online, 455 gelabeld
Dekking energielabels
51,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Sint Philipsland
Labelverdeling Sint Philipsland
LabelAandeelWoningen
A+++1,8%8
A++1,1%5
A+2,2%10
A20,2%92
B18,7%85
C27,3%124
D11,2%51
E6,8%31
F5,3%24
G5,5%25
Totaal gelabeld100%455
Ter vergelijking: gemeente Tholen
Ter vergelijking: gemeente Tholen
LabelAandeelWoningen
A++++1,0%72
A+++5,6%398
A++2,3%162
A+3,5%247
A24,4%1.720
B17,2%1.210
C23,0%1.620
D8,8%619
E5,3%374
F4,0%282
G4,9%348
Totaal gelabeld100%7.052
Energielabels Sint Philipsland vergeleken met Tholen
LabelStavenSint PhilipslandTholen
A++++0,0%1,0%
A+++1,8%5,6%
A++1,1%2,3%
A+2,2%3,5%
A20,2%24,4%
B18,7%17,2%
C27,3%23,0%
D11,2%8,8%
E6,8%5,3%
F5,3%4,0%
G5,5%4,9%

Sint Philipsland Tholen

Deze verdeling gaat over de 51,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Sint Philipsland vergeleken met Tholen
BouwperiodeStavenSint PhilipslandTholen
vóór 194518,0%17,6%
1945–196414,3%7,8%
1965–197420,2%19,7%
1975–199124,6%20,6%
1992–200514,1%11,4%
2006–20147,0%11,8%
2015 en later1,8%11,3%

Sint Philipsland Tholen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 24,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Sint Philipsland vergeleken met Tholen
WoningtypeStavenSint PhilipslandTholen
Vrijstaand18,9%15,9%
Twee-onder-een-kap19,8%19,0%
Hoekwoning14,7%14,5%
Tussenwoning35,8%32,3%
Appartement10,8%15,5%
Onbekend type0,0%2,9%

Sint Philipsland Tholen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
52,0%
CBS 2024
Installaties
396
44,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 50,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.392 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
6
12 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Sint Philipsland

Alle buurten in Tholen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.