Groenpeil

Elzenpas in Tiel

Buurt in wijk Tiel-Noord, gemeente Tiel, postcodegebied 4002 en postcodegebied 4003 en postcodegebied 4006. 3.005 inwoners in 1.218 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 763 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 49,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 58,9%.

Woningen
1.218
CBS 2025
Inwoners
3.005
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 437.000
CBS 2025, gemeente € 358.000
Koopwoningen
69,0%
CBS 2025
Label A of B
49,9%
EP-Online, 763 gelabeld
Dekking energielabels
62,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Elzenpas
Labelverdeling Elzenpas
LabelAandeelWoningen
A+++0,5%4
A++0,3%2
A+0,5%4
A17,3%132
B31,3%239
C33,2%253
D8,5%65
E3,8%29
F2,5%19
G2,1%16
Totaal gelabeld100%763
Ter vergelijking: gemeente Tiel
Ter vergelijking: gemeente Tiel
LabelAandeelWoningen
A++++0,0%4
A+++1,9%227
A++2,5%302
A+4,1%493
A29,2%3.488
B21,2%2.533
C21,9%2.621
D8,1%969
E5,3%638
F3,0%353
G2,8%334
Totaal gelabeld100%11.962
Energielabels Elzenpas vergeleken met Tiel
LabelStavenElzenpasTiel
A++++0,0%0,0%
A+++0,5%1,9%
A++0,3%2,5%
A+0,5%4,1%
A17,3%29,2%
B31,3%21,2%
C33,2%21,9%
D8,5%8,1%
E3,8%5,3%
F2,5%3,0%
G2,1%2,8%

Elzenpas Tiel

Deze verdeling gaat over de 62,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Elzenpas vergeleken met Tiel
BouwperiodeStavenElzenpasTiel
vóór 19457,9%11,7%
1945–196410,9%14,8%
1965–197416,0%17,3%
1975–199149,0%22,8%
1992–200511,3%18,5%
2006–20144,7%9,1%
2015 en later0,3%5,8%

Elzenpas Tiel

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 49,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Elzenpas vergeleken met Tiel
WoningtypeStavenElzenpasTiel
Vrijstaand17,6%7,9%
Twee-onder-een-kap20,6%19,3%
Hoekwoning14,9%7,6%
Tussenwoning33,7%30,6%
Appartement13,2%34,6%
Onbekend type0,0%0,0%

Elzenpas Tiel

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
37,0%
CBS 2024
Installaties
283
23,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 40,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.251 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
12
26 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Tiel-Noord

Alle buurten in Tiel

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.