Tiel
Gemeente Tiel in Gelderland, 42.575 inwoners en 18.752 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Energielabels, bouwjaren en woningtypes komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Hieronder de cijfers voor de hele gemeente en per buurt.
- Woningen
- 18.752
- CBS 2025
- Inwoners
- 42.575
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 358.000
- CBS 2025
- Label A of B
- 59,4%
- van 12.086 gelabelde woningen, EP-Online
- Dekking energielabels
- 64,5%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,0% | 4 |
| A+++ | 1,9% | 233 |
| A++ | 2,5% | 308 |
| A+ | 4,3% | 522 |
| A | 29,5% | 3.563 |
| B | 21,1% | 2.555 |
| C | 22,0% | 2.653 |
| D | 7,8% | 942 |
| E | 5,3% | 638 |
| F | 2,9% | 345 |
| G | 2,7% | 323 |
| Totaal gelabeld | 100% | 12.086 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,0% | 4 | |
| A+++ | 1,9% | 233 | |
| A++ | 2,5% | 308 | |
| A+ | 4,3% | 522 | |
| A | 29,5% | 3.563 | |
| B | 21,1% | 2.555 | |
| C | 22,0% | 2.653 | |
| D | 7,8% | 942 | |
| E | 5,3% | 638 | |
| F | 2,9% | 345 | |
| G | 2,7% | 323 |
Deze verdeling gaat over de 64,5% van de woningen in de gemeente met een geregistreerd label, 12.086 in totaal.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 11,9% | 1.437 | |
| 1945–1964 | 14,9% | 1.796 | |
| 1965–1974 | 17,3% | 2.094 | |
| 1975–1991 | 22,6% | 2.734 | |
| 1992–2005 | 18,3% | 2.216 | |
| 2006–2014 | 9,0% | 1.088 | |
| 2015 en later | 6,0% | 721 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Woningtype
| Woningtype | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 7,9% | 950 | |
| Twee-onder-een-kap | 18,9% | 2.284 | |
| Hoekwoning | 7,9% | 954 | |
| Tussenwoning | 30,8% | 3.724 | |
| Appartement | 34,5% | 4.171 | |
| Onbekend type | 0,0% | 3 |
CBS 2025 · DOT-NL 2 november 2026
Zonnepanelen en laadpunten
- Zonnestroominstallaties
- 7.509
- op woningen, CBS 2025
- Opgesteld vermogen
- 29,1 MW
- CBS 2025
- Installaties per 100 woningen
- 40,0
- installaties (CBS 2025) per woningvoorraad (CBS 2025)
- Publieke laadpunten
- 183
- laadlocaties, DOT-NL, stand 2 november 2026
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2025. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.
Buurten in Tiel
25 buurten met voldoende data. 5 buurten hebben te weinig woningen (minder dan 50) of te weinig gelabelde woningen (onder 30%) en krijgen geen eigen pagina.
| Buurt | Woningen | Label A of B | Dekking |
|---|---|---|---|
| Binnenstad | 1.499 | 51,7% | 73,2% |
| Burgemeesterswijk | 632 | 21,0% | 63,3% |
| De Lok | 561 | 59,8% | 58,5% |
| Drumpt | 895 | 58,0% | 62,0% |
| Elzenpas | 1.218 | 50,6% | 62,5% |
| Hertogenwijk | 1.046 | 62,2% | 72,0% |
| Het Ooij | 1.309 | 62,1% | 69,5% |
| Kapel-Avezaath | 206 | 45,9% | 41,3% |
| Kapel-Avezaath e.o. | 101 | 38,9% | 35,6% |
| Latenstein | 1.183 | 81,8% | 55,6% |
| Passewaaij e.o. | 61 | 47,1% | 55,7% |
| Passewaaij-Noord-Oost | 968 | 94,2% | 49,7% |
| Passewaaij-Noord-West | 506 | 95,2% | 49,6% |
| Passewaaij-Zuid-Oost | 1.072 | 98,1% | 69,4% |
| Passewaaij-Zuid-West | 943 | 97,7% | 50,2% |
| Rauwenhof | 1.410 | 57,8% | 71,1% |
| Santwijck | 776 | 40,3% | 61,5% |
| Stationsbuurt | 495 | 48,1% | 62,2% |
| Sterrebos | 813 | 39,9% | 67,2% |
| Tiel-West | 453 | 34,8% | 77,9% |
| Veluwe | 78 | 45,2% | 39,7% |
| Wadenoijen | 285 | 47,6% | 36,8% |
| Wadenoijen e.o. | 155 | 20,4% | 34,8% |
| Wadenoijenlaan e.o. | 1.180 | 43,4% | 84,6% |
| Westroijen | 804 | 53,8% | 73,0% |
Woningen: CBS 2025. Aandeel label A of B en dekking: EP-Online, gelabelde woningen.
Postcodegebieden in Tiel
- Postcodegebied 4001 Tiel
- Postcodegebied 4002 Tiel
- Postcodegebied 4003 Tiel
- Postcodegebied 4005 Tiel
- Postcodegebied 4006 Tiel
- Postcodegebied 4007 Tiel
- Postcodegebied 4013 Tiel
- Postcodegebied 4014 Tiel
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking: 64,5% van de woningen heeft een geregistreerd label.
- CBS Zonnestroom woningen — aantal installaties en opgesteld vermogen op woningen; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.