Groenpeil

Kapel-Avezaath in Tiel

Buurt in wijk Wadenoijen en Kapel Avezaath, gemeente Tiel, postcodegebied 4013. 500 inwoners in 206 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 85 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 45,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 59,4%.

Woningen
206
CBS 2025
Inwoners
500
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 503.000
CBS 2025, gemeente € 358.000
Koopwoningen
84,0%
CBS 2025
Label A of B
45,9%
EP-Online, 85 gelabeld
Dekking energielabels
41,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Kapel-Avezaath
Labelverdeling Kapel-Avezaath
LabelAandeelWoningen
A+++1,2%1
A++2,4%2
A+1,2%1
A27,1%23
B14,1%12
C15,3%13
D10,6%9
E8,2%7
F10,6%9
G9,4%8
Totaal gelabeld100%85
Ter vergelijking: gemeente Tiel
Ter vergelijking: gemeente Tiel
LabelAandeelWoningen
A++++0,0%4
A+++1,9%233
A++2,5%308
A+4,3%522
A29,5%3.563
B21,1%2.555
C22,0%2.653
D7,8%942
E5,3%638
F2,9%345
G2,7%323
Totaal gelabeld100%12.086
Energielabels Kapel-Avezaath vergeleken met Tiel
LabelStavenKapel-AvezaathTiel
A++++0,0%0,0%
A+++1,2%1,9%
A++2,4%2,5%
A+1,2%4,3%
A27,1%29,5%
B14,1%21,1%
C15,3%22,0%
D10,6%7,8%
E8,2%5,3%
F10,6%2,9%
G9,4%2,7%

Kapel-Avezaath Tiel

Deze verdeling gaat over de 41,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Kapel-Avezaath vergeleken met Tiel
BouwperiodeStavenKapel-AvezaathTiel
vóór 194525,9%11,9%
1945–196425,9%14,9%
1965–19749,4%17,3%
1975–19915,9%22,6%
1992–200515,3%18,3%
2006–201417,6%9,0%
2015 en later0,0%6,0%

Kapel-Avezaath Tiel

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 25,9% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Kapel-Avezaath vergeleken met Tiel
WoningtypeStavenKapel-AvezaathTiel
Vrijstaand58,8%7,9%
Twee-onder-een-kap30,6%18,9%
Hoekwoning1,2%7,9%
Tussenwoning9,4%30,8%
Appartement0,0%34,5%
Onbekend type0,0%0,0%

Kapel-Avezaath Tiel

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
62,0%
CBS 2024
Installaties
70
34,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 40,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
384 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wadenoijen en Kapel Avezaath

Alle buurten in Tiel

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.