Groenpeil

Dalem Noord I in Tilburg

Buurt in wijk Dalem Noord, gemeente Tilburg, postcodegebied 5035 en postcodegebied 5045. 905 inwoners in 339 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 246 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 99,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 62,8%.

Woningen
339
CBS 2025
Inwoners
905
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 393.000
CBS 2025, gemeente € 339.000
Koopwoningen
46,0%
CBS 2025
Label A of B
99,6%
EP-Online, 246 gelabeld
Dekking energielabels
72,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Dalem Noord I
Labelverdeling Dalem Noord I
LabelAandeelWoningen
A+++0,4%1
A++10,6%26
A+20,3%50
A61,8%152
B6,5%16
C0,4%1
Totaal gelabeld100%246
Ter vergelijking: gemeente Tilburg
Ter vergelijking: gemeente Tilburg
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%581
A+++3,5%2.624
A++3,5%2.611
A+5,9%4.414
A35,0%26.377
B14,2%10.695
C20,2%15.211
D8,3%6.228
E4,3%3.273
F2,6%1.936
G1,8%1.321
Totaal gelabeld100%75.271
Energielabels Dalem Noord I vergeleken met Tilburg
LabelStavenDalem Noord ITilburg
A++++0,0%0,8%
A+++0,4%3,5%
A++10,6%3,5%
A+20,3%5,9%
A61,8%35,0%
B6,5%14,2%
C0,4%20,2%
D0,0%8,3%
E0,0%4,3%
F0,0%2,6%
G0,0%1,8%

Dalem Noord I Tilburg

Deze verdeling gaat over de 72,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Dalem Noord I vergeleken met Tilburg
BouwperiodeStavenDalem Noord ITilburg
vóór 19450,0%13,4%
1945–19640,0%14,0%
1965–19740,0%17,2%
1975–19910,4%19,9%
1992–200598,8%13,7%
2006–20140,8%12,5%
2015 en later0,0%9,3%

Dalem Noord I Tilburg

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 98,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Dalem Noord I vergeleken met Tilburg
WoningtypeStavenDalem Noord ITilburg
Vrijstaand3,3%4,2%
Twee-onder-een-kap27,2%11,7%
Hoekwoning4,9%6,2%
Tussenwoning64,6%32,6%
Appartement0,0%45,3%
Onbekend type0,0%0,0%

Dalem Noord I Tilburg

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
70,0%
CBS 2024
Installaties
186
54,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 33,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
718 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
6
12 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Dalem Noord

Alle buurten in Tilburg

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.