Postcodegebied 5045 Tilburg
Postcodegebied 5045 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Tilburg, gemeente Tilburg. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 5045 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 3.940
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 407.737
- CBS 2025
- Label A of B
- 98,1%
- EP-Online, 3.940 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 103
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 5 september 2026
EP-Online · stand 5 september 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,9% | 36 |
| A+++ | 2,0% | 80 |
| A++ | 2,1% | 84 |
| A+ | 8,1% | 321 |
| A | 68,5% | 2.700 |
| B | 16,4% | 645 |
| C | 1,8% | 72 |
| D | 0,0% | 1 |
| F | 0,0% | 1 |
| Totaal gelabeld | 100% | 3.940 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,9% | 36 | |
| A+++ | 2,0% | 80 | |
| A++ | 2,1% | 84 | |
| A+ | 8,1% | 321 | |
| A | 68,5% | 2.700 | |
| B | 16,4% | 645 | |
| C | 1,8% | 72 | |
| D | 0,0% | 1 | |
| F | 0,0% | 1 |
Deze verdeling gaat over 3.940 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 5 september 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 0,1% | 3 | |
| 1945–1964 | 0,1% | 3 | |
| 1965–1974 | 0,1% | 4 | |
| 1975–1991 | 21,1% | 833 | |
| 1992–2005 | 72,4% | 2.853 | |
| 2006–2014 | 1,0% | 38 | |
| 2015 en later | 5,2% | 206 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 5045
- Campenhoef Midden 653 woningen
- Campenhoef Oost 270 woningen
- Dalem Noord I 339 woningen
- De Kievit Noord-Oost 650 woningen
- De Kievit Noord-West 550 woningen
- De Kievit Zuid-Oost 344 woningen
- De Kievit Zuid-West 496 woningen
- Dongewijk Noord 562 woningen
- Dongewijk Zuid 297 woningen
- Heerevelden Oost 427 woningen
- Heerevelden West 481 woningen
- Leeuwerik Midden 470 woningen
- Leeuwerik Oost 532 woningen
- Leeuwerik West 550 woningen
- Leeuwerik Zuid 588 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 5 september 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.