Groenpeil

Heerevelden Oost in Tilburg

Buurt in wijk Heerevelden, gemeente Tilburg, postcodegebied 5045. 1.125 inwoners in 427 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 190 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 88,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 62,8%.

Woningen
427
CBS 2025
Inwoners
1.125
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 401.000
CBS 2025, gemeente € 339.000
Koopwoningen
96,0%
CBS 2025
Label A of B
88,9%
EP-Online, 190 gelabeld
Dekking energielabels
44,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Heerevelden Oost
Labelverdeling Heerevelden Oost
LabelAandeelWoningen
A++1,6%3
A+6,8%13
A48,4%92
B32,1%61
C11,1%21
Totaal gelabeld100%190
Ter vergelijking: gemeente Tilburg
Ter vergelijking: gemeente Tilburg
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%581
A+++3,5%2.624
A++3,5%2.611
A+5,9%4.414
A35,0%26.377
B14,2%10.695
C20,2%15.211
D8,3%6.228
E4,3%3.273
F2,6%1.936
G1,8%1.321
Totaal gelabeld100%75.271
Energielabels Heerevelden Oost vergeleken met Tilburg
LabelStavenHeerevelden OostTilburg
A++++0,0%0,8%
A+++0,0%3,5%
A++1,6%3,5%
A+6,8%5,9%
A48,4%35,0%
B32,1%14,2%
C11,1%20,2%
D0,0%8,3%
E0,0%4,3%
F0,0%2,6%
G0,0%1,8%

Heerevelden Oost Tilburg

Deze verdeling gaat over de 44,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Heerevelden Oost vergeleken met Tilburg
BouwperiodeStavenHeerevelden OostTilburg
vóór 19450,0%13,4%
1945–19640,0%14,0%
1965–19740,0%17,2%
1975–199195,8%19,9%
1992–20053,7%13,7%
2006–20140,5%12,5%
2015 en later0,0%9,3%

Heerevelden Oost Tilburg

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 95,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Heerevelden Oost vergeleken met Tilburg
WoningtypeStavenHeerevelden OostTilburg
Vrijstaand5,3%4,2%
Twee-onder-een-kap46,8%11,7%
Hoekwoning6,3%6,2%
Tussenwoning41,6%32,6%
Appartement0,0%45,3%
Onbekend type0,0%0,0%

Heerevelden Oost Tilburg

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
53,0%
CBS 2024
Installaties
161
37,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 33,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
655 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
6
12 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Heerevelden

Alle buurten in Tilburg

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.