Groenpeil

Leeuwerik West in Tilburg

Buurt in wijk Leeuwerik, gemeente Tilburg, postcodegebied 5045. 1.410 inwoners in 550 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 299 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 99,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 62,9%.

Woningen
550
CBS 2025
Inwoners
1.410
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 410.000
CBS 2025, gemeente € 339.000
Koopwoningen
88,0%
CBS 2025
Label A of B
99,3%
EP-Online, 299 gelabeld
Dekking energielabels
54,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Leeuwerik West
Labelverdeling Leeuwerik West
LabelAandeelWoningen
A+++0,7%2
A++1,7%5
A+8,4%25
A80,9%242
B7,7%23
C0,7%2
Totaal gelabeld100%299
Ter vergelijking: gemeente Tilburg
Ter vergelijking: gemeente Tilburg
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%597
A+++3,8%2.879
A++3,6%2.688
A+6,1%4.612
A34,3%25.795
B14,2%10.705
C20,3%15.269
D8,3%6.255
E4,3%3.205
F2,5%1.891
G1,6%1.229
Totaal gelabeld100%75.125
Energielabels Leeuwerik West vergeleken met Tilburg
LabelStavenLeeuwerik WestTilburg
A++++0,0%0,8%
A+++0,7%3,8%
A++1,7%3,6%
A+8,4%6,1%
A80,9%34,3%
B7,7%14,2%
C0,7%20,3%
D0,0%8,3%
E0,0%4,3%
F0,0%2,5%
G0,0%1,6%

Leeuwerik West Tilburg

Deze verdeling gaat over de 54,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Leeuwerik West vergeleken met Tilburg
BouwperiodeStavenLeeuwerik WestTilburg
vóór 19450,0%13,5%
1945–19640,0%14,1%
1965–19740,0%17,3%
1975–19910,0%19,9%
1992–200599,7%13,7%
2006–20140,3%12,1%
2015 en later0,0%9,4%

Leeuwerik West Tilburg

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 99,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Leeuwerik West vergeleken met Tilburg
WoningtypeStavenLeeuwerik WestTilburg
Vrijstaand13,0%4,2%
Twee-onder-een-kap15,7%11,5%
Hoekwoning6,4%6,5%
Tussenwoning64,9%32,7%
Appartement0,0%45,2%
Onbekend type0,0%0,0%

Leeuwerik West Tilburg

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
52,0%
CBS 2024
Installaties
174
31,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 33,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
729 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
7
14 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Leeuwerik

Alle buurten in Tilburg

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.