Groenpeil

Stappegoor Noord in Tilburg

Buurt in wijk Stappegoor, gemeente Tilburg, postcodegebied 5022 en postcodegebied 5026. 365 inwoners in 236 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 346 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 100,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 62,8%.

Woningen
236
CBS 2025
Inwoners
365
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 335.000
CBS 2025, gemeente € 339.000
Koopwoningen
31,0%
CBS 2025
Label A of B
100,0%
EP-Online, 346 gelabeld
Dekking energielabels
100,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Stappegoor Noord
Labelverdeling Stappegoor Noord
LabelAandeelWoningen
A++++30,1%104
A+++37,9%131
A+7,2%25
A24,9%86
Totaal gelabeld100%346
Ter vergelijking: gemeente Tilburg
Ter vergelijking: gemeente Tilburg
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%581
A+++3,5%2.624
A++3,5%2.611
A+5,9%4.414
A35,0%26.377
B14,2%10.695
C20,2%15.211
D8,3%6.228
E4,3%3.273
F2,6%1.936
G1,8%1.321
Totaal gelabeld100%75.271
Energielabels Stappegoor Noord vergeleken met Tilburg
LabelStavenStappegoor NoordTilburg
A++++30,1%0,8%
A+++37,9%3,5%
A++0,0%3,5%
A+7,2%5,9%
A24,9%35,0%
B0,0%14,2%
C0,0%20,2%
D0,0%8,3%
E0,0%4,3%
F0,0%2,6%
G0,0%1,8%

Stappegoor Noord Tilburg

Deze verdeling gaat over de 100,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Stappegoor Noord vergeleken met Tilburg
BouwperiodeStavenStappegoor NoordTilburg
vóór 194514,2%13,4%
1945–19640,0%14,0%
1965–19740,0%17,2%
1975–19910,0%19,9%
1992–20050,0%13,7%
2006–20144,0%12,5%
2015 en later81,8%9,3%

Stappegoor Noord Tilburg

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 81,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Stappegoor Noord vergeleken met Tilburg
WoningtypeStavenStappegoor NoordTilburg
Vrijstaand4,3%4,2%
Twee-onder-een-kap5,8%11,7%
Hoekwoning11,0%6,2%
Tussenwoning24,3%32,6%
Appartement54,6%45,3%
Onbekend type0,0%0,0%

Stappegoor Noord Tilburg

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS 2022
Installaties
CBS 2022
Opgesteld vermogen
CBS 2022
Publieke laadpunten
12
24 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Stappegoor

Alle buurten in Tilburg

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.