Groenpeil

Zuiderpark in Tilburg

Buurt in wijk Stappegoor, gemeente Tilburg, postcodegebied 5022. 565 inwoners in 197 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 193 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 99,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 62,8%.

Woningen
197
CBS 2025
Inwoners
565
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 492.000
CBS 2025, gemeente € 339.000
Koopwoningen
57,0%
CBS 2025
Label A of B
99,5%
EP-Online, 193 gelabeld
Dekking energielabels
98,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Zuiderpark
Labelverdeling Zuiderpark
LabelAandeelWoningen
A+++1,0%2
A++11,4%22
A+16,1%31
A71,0%137
C0,5%1
Totaal gelabeld100%193
Ter vergelijking: gemeente Tilburg
Ter vergelijking: gemeente Tilburg
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%581
A+++3,5%2.624
A++3,5%2.611
A+5,9%4.414
A35,0%26.377
B14,2%10.695
C20,2%15.211
D8,3%6.228
E4,3%3.273
F2,6%1.936
G1,8%1.321
Totaal gelabeld100%75.271
Energielabels Zuiderpark vergeleken met Tilburg
LabelStavenZuiderparkTilburg
A++++0,0%0,8%
A+++1,0%3,5%
A++11,4%3,5%
A+16,1%5,9%
A71,0%35,0%
B0,0%14,2%
C0,5%20,2%
D0,0%8,3%
E0,0%4,3%
F0,0%2,6%
G0,0%1,8%

Zuiderpark Tilburg

Deze verdeling gaat over de 98,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Zuiderpark vergeleken met Tilburg
BouwperiodeStavenZuiderparkTilburg
vóór 19450,0%13,4%
1945–19640,5%14,0%
1965–19740,0%17,2%
1975–19910,0%19,9%
1992–20050,0%13,7%
2006–201451,8%12,5%
2015 en later47,7%9,3%

Zuiderpark Tilburg

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 51,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Zuiderpark vergeleken met Tilburg
WoningtypeStavenZuiderparkTilburg
Vrijstaand0,5%4,2%
Twee-onder-een-kap16,1%11,7%
Hoekwoning7,8%6,2%
Tussenwoning75,6%32,6%
Appartement0,0%45,3%
Onbekend type0,0%0,0%

Zuiderpark Tilburg

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
99,0%
CBS 2024
Installaties
CBS 2022
Opgesteld vermogen
CBS 2022
Publieke laadpunten
6
11 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Stappegoor

Alle buurten in Tilburg

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.