Groenpeil

Tubbergen west in Tubbergen

Buurt in wijk Wijk 00 Tubbergen, gemeente Tubbergen, postcodegebied 7651. 1.820 inwoners in 877 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 555 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 67,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 64,3%.

Woningen
877
CBS 2025
Inwoners
1.820
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 361.000
CBS 2025, gemeente € 432.000
Koopwoningen
61,0%
CBS 2025
Label A of B
67,9%
EP-Online, 555 gelabeld
Dekking energielabels
63,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Tubbergen west
Labelverdeling Tubbergen west
LabelAandeelWoningen
A++++3,8%21
A+++11,2%62
A++4,1%23
A+3,6%20
A35,7%198
B9,5%53
C15,7%87
D7,6%42
E3,4%19
F2,5%14
G2,9%16
Totaal gelabeld100%555
Ter vergelijking: gemeente Tubbergen
Ter vergelijking: gemeente Tubbergen
LabelAandeelWoningen
A++++1,6%60
A+++7,2%270
A++4,0%150
A+3,5%133
A34,0%1.282
B14,1%533
C20,9%791
D5,4%205
E3,4%130
F2,5%94
G3,4%128
Totaal gelabeld100%3.776
Energielabels Tubbergen west vergeleken met Tubbergen
LabelStavenTubbergen westTubbergen
A++++3,8%1,6%
A+++11,2%7,2%
A++4,1%4,0%
A+3,6%3,5%
A35,7%34,0%
B9,5%14,1%
C15,7%20,9%
D7,6%5,4%
E3,4%3,4%
F2,5%2,5%
G2,9%3,4%

Tubbergen west Tubbergen

Deze verdeling gaat over de 63,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Tubbergen west vergeleken met Tubbergen
BouwperiodeStavenTubbergen westTubbergen
vóór 19454,9%5,9%
1945–196418,6%11,4%
1965–197420,0%14,4%
1975–199113,7%28,4%
1992–200523,8%18,8%
2006–20148,1%13,5%
2015 en later11,0%7,5%

Tubbergen west Tubbergen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 23,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Tubbergen west vergeleken met Tubbergen
WoningtypeStavenTubbergen westTubbergen
Vrijstaand18,7%35,5%
Twee-onder-een-kap22,2%27,3%
Hoekwoning10,8%7,5%
Tussenwoning11,2%11,1%
Appartement37,1%17,9%
Onbekend type0,0%0,7%

Tubbergen west Tubbergen

CBS · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
–
CBS
Installaties
–
CBS
Opgesteld vermogen
–
CBS
Publieke laadpunten
8
16 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Tubbergen

Alle buurten in Tubbergen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.