Groenpeil

Bunne in Tynaarlo

Buurt in wijk Wijk 11 Bunne, gemeente Tynaarlo. 150 inwoners in 57 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 24 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 29,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 56,2%.

Woningen
57
CBS 2025
Inwoners
150
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 595.000
CBS 2025, gemeente € 431.000
Koopwoningen
93,0%
CBS 2025
Label A of B
29,2%
EP-Online, 24 gelabeld
Dekking energielabels
42,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Bunne
Labelverdeling Bunne
LabelAandeelWoningen
A++++4,2%1
A++12,5%3
A4,2%1
B8,3%2
C8,3%2
D25,0%6
E16,7%4
F12,5%3
G8,3%2
Totaal gelabeld100%24
Ter vergelijking: gemeente Tynaarlo
Ter vergelijking: gemeente Tynaarlo
LabelAandeelWoningen
A++++1,4%127
A+++3,1%273
A++2,2%191
A+2,2%191
A29,8%2.624
B17,5%1.543
C23,4%2.058
D8,4%743
E5,1%447
F3,3%292
G3,5%311
Totaal gelabeld100%8.800
Energielabels Bunne vergeleken met Tynaarlo
LabelStavenBunneTynaarlo
A++++4,2%1,4%
A+++0,0%3,1%
A++12,5%2,2%
A+0,0%2,2%
A4,2%29,8%
B8,3%17,5%
C8,3%23,4%
D25,0%8,4%
E16,7%5,1%
F12,5%3,3%
G8,3%3,5%

Bunne Tynaarlo

Deze verdeling gaat over de 42,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Bunne vergeleken met Tynaarlo
BouwperiodeStavenBunneTynaarlo
vóór 194570,8%11,5%
1945–19648,3%15,5%
1965–19748,3%19,9%
1975–19918,3%24,6%
1992–20050,0%13,2%
2006–20140,0%8,6%
2015 en later4,2%6,6%

Bunne Tynaarlo

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 70,8% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Bunne vergeleken met Tynaarlo
WoningtypeStavenBunneTynaarlo
Vrijstaand95,8%32,1%
Twee-onder-een-kap4,2%31,9%
Hoekwoning0,0%5,9%
Tussenwoning0,0%15,6%
Appartement0,0%12,5%
Onbekend type0,0%2,0%

Bunne Tynaarlo

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS 2022
Installaties
27
47,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 66,6 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
159 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Alle buurten in Tynaarlo

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.