Groenpeil

Tynaarlo

Gemeente Tynaarlo in Drenthe, 35.011 inwoners en 14.910 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Energielabels, bouwjaren en woningtypes komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Hieronder de cijfers voor de hele gemeente en per buurt.

Woningen
14.910
CBS 2025
Inwoners
35.011
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 431.000
CBS 2025
Label A of B
56,5%
van 8.825 gelabelde woningen, EP-Online
Dekking energielabels
59,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · stand 2 november 2026

Energielabels

Labelverdeling Tynaarlo
Labelverdeling Tynaarlo
LabelAandeelWoningen
A++++1,5%128
A+++3,3%289
A++2,2%195
A+2,3%202
A29,8%2.627
B17,6%1.549
C23,4%2.061
D8,4%739
E5,0%439
F3,3%288
G3,5%308
Totaal gelabeld100%8.825
Energielabels in Tynaarlo
LabelAandeel (staaf)AandeelWoningen
A++++1,5%128
A+++3,3%289
A++2,2%195
A+2,3%202
A29,8%2.627
B17,6%1.549
C23,4%2.061
D8,4%739
E5,0%439
F3,3%288
G3,5%308

Deze verdeling gaat over de 59,2% van de woningen in de gemeente met een geregistreerd label, 8.825 in totaal.

Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026

Bouwjaar

Bouwperiodes in Tynaarlo
BouwperiodeAandeel (staaf)AandeelWoningen
vóór 194511,6%1.020
1945–196415,5%1.365
1965–197420,0%1.764
1975–199124,6%2.169
1992–200513,3%1.173
2006–20148,5%754
2015 en later6,6%580

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026

Woningtype

Woningtypes in Tynaarlo
WoningtypeAandeel (staaf)AandeelWoningen
Vrijstaand32,3%2.848
Twee-onder-een-kap31,7%2.797
Hoekwoning6,0%529
Tussenwoning15,5%1.371
Appartement12,4%1.094
Onbekend type2,1%186

CBS 2025 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Zonnestroominstallaties
9.935
op woningen, CBS 2025
Opgesteld vermogen
42,2 MW
CBS 2025
Installaties per 100 woningen
66,6
installaties (CBS 2025) per woningvoorraad (CBS 2025)
Publieke laadpunten
59
laadlocaties, DOT-NL, stand 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2025. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Buurten in Tynaarlo

24 buurten met voldoende data. 21 buurten hebben te weinig woningen (minder dan 50) of te weinig gelabelde woningen (onder 30%) en krijgen geen eigen pagina.

BuurtWoningenLabel A of BDekking
Bunne5728,0%43,9%
De Groeve18755,9%36,4%
De Punt8318,4%45,8%
Donderen15844,3%50,0%
Eelde3.12961,4%61,0%
Eelderwolde10141,4%57,4%
Midlaren8252,9%41,5%
Paterswolde1.74650,6%60,1%
Schuilingsoord13248,4%47,0%
Ter Borch865100,0%57,1%
Tynaarlo69846,9%64,8%
Verspreide huizen Eelderwolde6282,4%54,8%
Verspreide huizen Midlaren8141,5%100,0%
Verspreide huizen Tynaarlo5428,6%38,9%
Verspreide huizen Zeegse7166,3%100,0%
Vries1.86563,8%66,4%
Westlaren61325,1%54,6%
Westlaren Noord12732,6%67,7%
Yde35040,9%50,3%
Zeegse10434,9%41,3%
Zeijen27838,7%44,6%
Zuid-Es1.43561,8%59,1%
Zuidlaarderveen10738,6%41,1%
Zuidlaren2.02050,1%56,0%

Woningen: CBS 2025. Aandeel label A of B en dekking: EP-Online, gelabelde woningen.

Postcodegebieden in Tynaarlo

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.