Groenpeil

Eelde in Tynaarlo

Buurt in wijk Wijk 07 Eelde, gemeente Tynaarlo, postcodegebied 9761. 6.765 inwoners in 3.129 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.898 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 61,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 56,2%.

Woningen
3.129
CBS 2025
Inwoners
6.765
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 380.000
CBS 2025, gemeente € 431.000
Koopwoningen
70,0%
CBS 2025
Label A of B
61,2%
EP-Online, 1.898 gelabeld
Dekking energielabels
60,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Eelde
Labelverdeling Eelde
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%3
A+++1,8%34
A++3,3%63
A+3,0%57
A30,5%579
B22,4%425
C26,2%497
D7,0%133
E2,3%43
F1,4%27
G1,9%37
Totaal gelabeld100%1.898
Ter vergelijking: gemeente Tynaarlo
Ter vergelijking: gemeente Tynaarlo
LabelAandeelWoningen
A++++1,4%127
A+++3,1%273
A++2,2%191
A+2,2%191
A29,8%2.624
B17,5%1.543
C23,4%2.058
D8,4%743
E5,1%447
F3,3%292
G3,5%311
Totaal gelabeld100%8.800
Energielabels Eelde vergeleken met Tynaarlo
LabelStavenEeldeTynaarlo
A++++0,2%1,4%
A+++1,8%3,1%
A++3,3%2,2%
A+3,0%2,2%
A30,5%29,8%
B22,4%17,5%
C26,2%23,4%
D7,0%8,4%
E2,3%5,1%
F1,4%3,3%
G1,9%3,5%

Eelde Tynaarlo

Deze verdeling gaat over de 60,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Eelde vergeleken met Tynaarlo
BouwperiodeStavenEeldeTynaarlo
vóór 19454,9%11,5%
1945–196410,2%15,5%
1965–197422,9%19,9%
1975–199130,2%24,6%
1992–200519,9%13,2%
2006–20149,9%8,6%
2015 en later1,9%6,6%

Eelde Tynaarlo

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 30,2% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Eelde vergeleken met Tynaarlo
WoningtypeStavenEeldeTynaarlo
Vrijstaand16,7%32,1%
Twee-onder-een-kap32,6%31,9%
Hoekwoning6,4%5,9%
Tussenwoning20,4%15,6%
Appartement23,8%12,5%
Onbekend type0,0%2,0%

Eelde Tynaarlo

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
62,0%
CBS 2024
Installaties
1.445
46,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 66,6 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
5.253 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
21
42 aansluitingen, waarvan 1 snellader; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Alle buurten in Tynaarlo

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.