Groenpeil

Westlaren in Tynaarlo

Buurt in wijk Wijk 04 Westlaren, gemeente Tynaarlo, postcodegebied 9471. 1.425 inwoners in 613 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 333 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 24,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 56,2%.

Woningen
613
CBS 2025
Inwoners
1.425
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 385.000
CBS 2025, gemeente € 431.000
Koopwoningen
84,0%
CBS 2025
Label A of B
24,6%
EP-Online, 333 gelabeld
Dekking energielabels
54,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Westlaren
Labelverdeling Westlaren
LabelAandeelWoningen
A+++0,6%2
A++0,9%3
A+0,6%2
A11,1%37
B11,4%38
C32,4%108
D22,2%74
E13,2%44
F4,5%15
G3,0%10
Totaal gelabeld100%333
Ter vergelijking: gemeente Tynaarlo
Ter vergelijking: gemeente Tynaarlo
LabelAandeelWoningen
A++++1,4%127
A+++3,1%273
A++2,2%191
A+2,2%191
A29,8%2.624
B17,5%1.543
C23,4%2.058
D8,4%743
E5,1%447
F3,3%292
G3,5%311
Totaal gelabeld100%8.800
Energielabels Westlaren vergeleken met Tynaarlo
LabelStavenWestlarenTynaarlo
A++++0,0%1,4%
A+++0,6%3,1%
A++0,9%2,2%
A+0,6%2,2%
A11,1%29,8%
B11,4%17,5%
C32,4%23,4%
D22,2%8,4%
E13,2%5,1%
F4,5%3,3%
G3,0%3,5%

Westlaren Tynaarlo

Deze verdeling gaat over de 54,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Westlaren vergeleken met Tynaarlo
BouwperiodeStavenWestlarenTynaarlo
vóór 194515,6%11,5%
1945–196432,4%15,5%
1965–197448,6%19,9%
1975–19911,2%24,6%
1992–20052,1%13,2%
2006–20140,0%8,6%
2015 en later0,0%6,6%

Westlaren Tynaarlo

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 48,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Westlaren vergeleken met Tynaarlo
WoningtypeStavenWestlarenTynaarlo
Vrijstaand33,3%32,1%
Twee-onder-een-kap44,7%31,9%
Hoekwoning5,7%5,9%
Tussenwoning15,3%15,6%
Appartement0,6%12,5%
Onbekend type0,3%2,0%

Westlaren Tynaarlo

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
63,0%
CBS 2024
Installaties
279
45,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 66,6 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.007 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 04 Westlaren

Alle buurten in Tynaarlo

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.