Groenpeil

Zuidlaren in Tynaarlo

Buurt in wijk Wijk 00 Zuidlaren, gemeente Tynaarlo, postcodegebied 9471 en postcodegebied 9472. 4.015 inwoners in 2.020 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.132 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 49,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 56,2%.

Woningen
2.020
CBS 2025
Inwoners
4.015
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 381.000
CBS 2025, gemeente € 431.000
Koopwoningen
71,0%
CBS 2025
Label A of B
49,6%
EP-Online, 1.132 gelabeld
Dekking energielabels
56,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Zuidlaren
Labelverdeling Zuidlaren
LabelAandeelWoningen
A++++3,2%36
A+++0,7%8
A++1,1%13
A+1,1%12
A30,4%344
B13,2%149
C21,5%243
D9,1%103
E8,3%94
F5,7%64
G5,8%66
Totaal gelabeld100%1.132
Ter vergelijking: gemeente Tynaarlo
Ter vergelijking: gemeente Tynaarlo
LabelAandeelWoningen
A++++1,4%127
A+++3,1%273
A++2,2%191
A+2,2%191
A29,8%2.624
B17,5%1.543
C23,4%2.058
D8,4%743
E5,1%447
F3,3%292
G3,5%311
Totaal gelabeld100%8.800
Energielabels Zuidlaren vergeleken met Tynaarlo
LabelStavenZuidlarenTynaarlo
A++++3,2%1,4%
A+++0,7%3,1%
A++1,1%2,2%
A+1,1%2,2%
A30,4%29,8%
B13,2%17,5%
C21,5%23,4%
D9,1%8,4%
E8,3%5,1%
F5,7%3,3%
G5,8%3,5%

Zuidlaren Tynaarlo

Deze verdeling gaat over de 56,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Zuidlaren vergeleken met Tynaarlo
BouwperiodeStavenZuidlarenTynaarlo
vóór 194516,9%11,5%
1945–196426,9%15,5%
1965–197418,3%19,9%
1975–199111,7%24,6%
1992–200514,8%13,2%
2006–20142,4%8,6%
2015 en later9,0%6,6%

Zuidlaren Tynaarlo

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 26,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Zuidlaren vergeleken met Tynaarlo
WoningtypeStavenZuidlarenTynaarlo
Vrijstaand30,1%32,1%
Twee-onder-een-kap29,1%31,9%
Hoekwoning6,0%5,9%
Tussenwoning8,7%15,6%
Appartement26,1%12,5%
Onbekend type0,0%2,0%

Zuidlaren Tynaarlo

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
52,0%
CBS 2024
Installaties
CBS 2022
Opgesteld vermogen
CBS 2022
Publieke laadpunten
10
21 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Zuidlaren

Alle buurten in Tynaarlo

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.