Groenpeil

Noordburgum in Tytsjerksteradiel

Buurt in wijk Wijk 08 Noordburgum, gemeente Tytsjerksteradiel, postcodegebied 9257. 1.535 inwoners in 623 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 336 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 58,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 57,0%.

Woningen
623
CBS 2025
Inwoners
1.535
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 314.000
CBS 2025, gemeente € 318.000
Koopwoningen
73,0%
CBS 2025
Label A of B
58,0%
EP-Online, 336 gelabeld
Dekking energielabels
53,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Noordburgum
Labelverdeling Noordburgum
LabelAandeelWoningen
A++++0,6%2
A+++0,6%2
A++0,9%3
A+3,3%11
A37,8%127
B14,9%50
C24,1%81
D4,8%16
E3,6%12
F3,9%13
G5,7%19
Totaal gelabeld100%336
Ter vergelijking: gemeente Tytsjerksteradiel
Ter vergelijking: gemeente Tytsjerksteradiel
LabelAandeelWoningen
A++++1,3%103
A+++3,6%295
A++2,2%181
A+2,5%201
A28,7%2.346
B18,9%1.545
C25,7%2.103
D6,6%538
E3,6%296
F2,6%210
G4,5%370
Totaal gelabeld100%8.188
Energielabels Noordburgum vergeleken met Tytsjerksteradiel
LabelStavenNoordburgumTytsjerksteradiel
A++++0,6%1,3%
A+++0,6%3,6%
A++0,9%2,2%
A+3,3%2,5%
A37,8%28,7%
B14,9%18,9%
C24,1%25,7%
D4,8%6,6%
E3,6%3,6%
F3,9%2,6%
G5,7%4,5%

Noordburgum Tytsjerksteradiel

Deze verdeling gaat over de 53,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Noordburgum vergeleken met Tytsjerksteradiel
BouwperiodeStavenNoordburgumTytsjerksteradiel
vóór 194518,2%13,1%
1945–196418,2%13,0%
1965–197421,7%21,8%
1975–199121,7%21,4%
1992–200511,3%16,5%
2006–20148,0%6,8%
2015 en later0,9%7,4%

Noordburgum Tytsjerksteradiel

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 21,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Noordburgum vergeleken met Tytsjerksteradiel
WoningtypeStavenNoordburgumTytsjerksteradiel
Vrijstaand41,1%30,7%
Twee-onder-een-kap22,0%23,7%
Hoekwoning7,7%8,1%
Tussenwoning23,2%20,8%
Appartement6,0%15,0%
Onbekend type0,0%1,6%

Noordburgum Tytsjerksteradiel

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
61,0%
CBS 2024
Installaties
297
47,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 54,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.060 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 08 Noordburgum

Alle buurten in Tytsjerksteradiel

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.