Groenpeil

Verspreide huizen Noordburgum in Tytsjerksteradiel

Buurt in wijk Wijk 08 Noordburgum, gemeente Tytsjerksteradiel, postcodegebied 9257. 755 inwoners in 273 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 116 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 26,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 57,0%.

Woningen
273
CBS 2025
Inwoners
755
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 449.000
CBS 2025, gemeente € 318.000
Koopwoningen
83,0%
CBS 2025
Label A of B
26,7%
EP-Online, 116 gelabeld
Dekking energielabels
42,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Verspreide huizen Noordburgum
Labelverdeling Verspreide huizen Noordburgum
LabelAandeelWoningen
A+++0,9%1
A++0,9%1
A+0,9%1
A14,7%17
B9,5%11
C33,6%39
D10,3%12
E6,0%7
F6,9%8
G16,4%19
Totaal gelabeld100%116
Ter vergelijking: gemeente Tytsjerksteradiel
Ter vergelijking: gemeente Tytsjerksteradiel
LabelAandeelWoningen
A++++1,3%103
A+++3,6%295
A++2,2%181
A+2,5%201
A28,7%2.346
B18,9%1.545
C25,7%2.103
D6,6%538
E3,6%296
F2,6%210
G4,5%370
Totaal gelabeld100%8.188
Energielabels Verspreide huizen Noordburgum vergeleken met Tytsjerksteradiel
LabelStavenVerspreide huizen NoordburgumTytsjerksteradiel
A++++0,0%1,3%
A+++0,9%3,6%
A++0,9%2,2%
A+0,9%2,5%
A14,7%28,7%
B9,5%18,9%
C33,6%25,7%
D10,3%6,6%
E6,0%3,6%
F6,9%2,6%
G16,4%4,5%

Verspreide huizen Noordburgum Tytsjerksteradiel

Deze verdeling gaat over de 42,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Verspreide huizen Noordburgum vergeleken met Tytsjerksteradiel
BouwperiodeStavenVerspreide huizen NoordburgumTytsjerksteradiel
vóór 194544,0%13,1%
1945–196430,2%13,0%
1965–19746,9%21,8%
1975–19919,5%21,4%
1992–20058,6%16,5%
2006–20140,9%6,8%
2015 en later0,0%7,4%

Verspreide huizen Noordburgum Tytsjerksteradiel

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 44,0% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Verspreide huizen Noordburgum vergeleken met Tytsjerksteradiel
WoningtypeStavenVerspreide huizen NoordburgumTytsjerksteradiel
Vrijstaand79,3%30,7%
Twee-onder-een-kap6,9%23,7%
Hoekwoning3,4%8,1%
Tussenwoning10,3%20,8%
Appartement0,0%15,0%
Onbekend type0,0%1,6%

Verspreide huizen Noordburgum Tytsjerksteradiel

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
51,0%
CBS 2024
Installaties
97
35,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 54,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
493 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 08 Noordburgum

Alle buurten in Tytsjerksteradiel

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.