Groenpeil

Bedrijventerrein in Uithoorn

Buurt in wijk Wijk 75 Bedrijventerrein, gemeente Uithoorn, postcodegebied 1422. 270 inwoners in 104 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 54 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 38,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 66,9%.

Woningen
104
CBS 2025
Inwoners
270
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 479.000
CBS 2025, gemeente € 454.000
Koopwoningen
81,0%
CBS 2025
Label A of B
38,9%
EP-Online, 54 gelabeld
Dekking energielabels
51,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Bedrijventerrein
Labelverdeling Bedrijventerrein
LabelAandeelWoningen
A+++7,4%4
A++16,7%9
A+1,9%1
A3,7%2
B9,3%5
C9,3%5
D7,4%4
E16,7%9
F13,0%7
G14,8%8
Totaal gelabeld100%54
Ter vergelijking: gemeente Uithoorn
Ter vergelijking: gemeente Uithoorn
LabelAandeelWoningen
A++++1,2%94
A+++5,9%448
A++2,3%177
A+3,3%252
A38,1%2.900
B16,1%1.230
C21,1%1.605
D6,3%477
E3,2%245
F1,3%97
G1,3%96
Totaal gelabeld100%7.621
Energielabels Bedrijventerrein vergeleken met Uithoorn
LabelStavenBedrijventerreinUithoorn
A++++0,0%1,2%
A+++7,4%5,9%
A++16,7%2,3%
A+1,9%3,3%
A3,7%38,1%
B9,3%16,1%
C9,3%21,1%
D7,4%6,3%
E16,7%3,2%
F13,0%1,3%
G14,8%1,3%

Bedrijventerrein Uithoorn

Deze verdeling gaat over de 51,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Bedrijventerrein vergeleken met Uithoorn
BouwperiodeStavenBedrijventerreinUithoorn
vóór 194527,8%2,2%
1945–196433,3%19,0%
1965–19747,4%17,7%
1975–19913,7%21,4%
1992–20051,9%12,8%
2006–20141,9%11,2%
2015 en later24,1%15,8%

Bedrijventerrein Uithoorn

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 33,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Bedrijventerrein vergeleken met Uithoorn
WoningtypeStavenBedrijventerreinUithoorn
Vrijstaand25,9%7,0%
Twee-onder-een-kap27,8%14,1%
Hoekwoning14,8%9,0%
Tussenwoning27,8%43,0%
Appartement3,7%26,8%
Onbekend type0,0%0,0%

Bedrijventerrein Uithoorn

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
48,0%
CBS 2024
Installaties
28
26,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 38,6 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
120 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
9 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Alle buurten in Uithoorn

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.