Bedrijventerrein Lageweide in Utrecht
Buurt in wijk Wijk 01 West, gemeente Utrecht. 140 inwoners in 65 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 23 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 30,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 67,1%.
- Woningen
- 65
- CBS 2025
- Inwoners
- 140
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 548.000
- CBS 2025, gemeente € 490.000
- Koopwoningen
- 71,0%
- CBS 2025
- Label A of B
- 30,4%
- EP-Online, 23 gelabeld
- Dekking energielabels
- 35,4%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · bestand 2026-09
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A | 21,7% | 5 |
| B | 8,7% | 2 |
| C | 34,8% | 8 |
| D | 17,4% | 4 |
| E | 13,0% | 3 |
| F | 4,3% | 1 |
| Totaal gelabeld | 100% | 23 |
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,8% | 896 |
| A+++ | 4,1% | 4.829 |
| A++ | 4,4% | 5.124 |
| A+ | 9,7% | 11.260 |
| A | 37,2% | 43.330 |
| B | 11,0% | 12.837 |
| C | 15,9% | 18.527 |
| D | 7,9% | 9.204 |
| E | 4,5% | 5.215 |
| F | 2,6% | 3.015 |
| G | 2,0% | 2.352 |
| Totaal gelabeld | 100% | 116.589 |
| Label | Staven | Bedrijventerrein Lageweide | Utrecht |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,0% | 0,8% | |
| A+++ | 0,0% | 4,1% | |
| A++ | 0,0% | 4,4% | |
| A+ | 0,0% | 9,7% | |
| A | 21,7% | 37,2% | |
| B | 8,7% | 11,0% | |
| C | 34,8% | 15,9% | |
| D | 17,4% | 7,9% | |
| E | 13,0% | 4,5% | |
| F | 4,3% | 2,6% | |
| G | 0,0% | 2,0% |
Bedrijventerrein Lageweide Utrecht
Deze verdeling gaat over de 35,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Bouwjaar
| Bouwperiode | Staven | Bedrijventerrein Lageweide | Utrecht |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 39,1% | 24,1% | |
| 1945–1964 | 13,0% | 11,9% | |
| 1965–1974 | 13,0% | 9,8% | |
| 1975–1991 | 4,3% | 11,5% | |
| 1992–2005 | 30,4% | 11,5% | |
| 2006–2014 | 0,0% | 13,0% | |
| 2015 en later | 0,0% | 18,1% |
Bedrijventerrein Lageweide Utrecht
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Vooroorlogse bouw
Grootste groep in deze buurt: 39,1% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.
Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Woningtype
| Woningtype | Staven | Bedrijventerrein Lageweide | Utrecht |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 21,7% | 1,3% | |
| Twee-onder-een-kap | 34,8% | 5,1% | |
| Hoekwoning | 8,7% | 3,8% | |
| Tussenwoning | 13,0% | 24,6% | |
| Appartement | 21,7% | 64,8% | |
| Onbekend type | 0,0% | 0,3% |
Bedrijventerrein Lageweide Utrecht
CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026
Zonnepanelen en laadpunten
- Woningen met zonnepanelen
- –
- CBS 2022
- Installaties
- 20
- 30,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 27,4 (CBS 2025)
- Opgesteld vermogen
- 82 kW
- CBS 2022
- Publieke laadpunten
- 33
- 134 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.
Andere buurten in wijk Wijk 01 West
- Halve Maan-Noord 887 woningen
- Halve Maan-Zuid 595 woningen
- Laan van Nieuw-Guinea, Spinozaweg e.o. 2.109 woningen
- Leidseweg en omgeving 589 woningen
- Lombok-Oost 1.101 woningen
- Lombok-West 2.323 woningen
- Nieuw Engeland, Th. a. Kempisplantsoen e 2.596 woningen
- Oog in Al 1.428 woningen
- Schepenbuurt, Cartesiusweg e.o. 828 woningen
- Welgelegen, Den Hommel 911 woningen
Wat kan ik aan mijn woning doen?
Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; bestand 2026-09. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking in deze buurt: 35,4% (23 van 65 woningen).
- CBS Zonnestroom woningen — aantal installaties en opgesteld vermogen op woningen; peiljaar 2022. Licentie: CC BY 4.0.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.