Groenpeil

Kanaleneiland-Noord in Utrecht

Buurt in wijk Wijk 08 Zuidwest, gemeente Utrecht, postcodegebied 3527. 8.535 inwoners in 4.118 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 3.448 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 74,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 67,9%.

Woningen
4.118
CBS 2025
Inwoners
8.535
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 329.000
CBS 2025, gemeente € 490.000
Koopwoningen
16,0%
CBS 2025
Label A of B
74,9%
EP-Online, 3.448 gelabeld
Dekking energielabels
83,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Kanaleneiland-Noord
Labelverdeling Kanaleneiland-Noord
LabelAandeelWoningen
A++++0,0%1
A+++0,2%7
A++6,6%226
A+12,4%427
A42,1%1.452
B13,6%469
C18,5%638
D5,2%181
E1,0%34
F0,1%5
G0,2%8
Totaal gelabeld100%3.448
Ter vergelijking: gemeente Utrecht
Ter vergelijking: gemeente Utrecht
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%919
A+++4,4%5.231
A++5,1%6.018
A+9,8%11.549
A36,7%43.260
B11,0%12.924
C15,7%18.438
D7,7%9.058
E4,3%5.091
F2,5%2.938
G2,0%2.298
Totaal gelabeld100%117.724
Energielabels Kanaleneiland-Noord vergeleken met Utrecht
LabelStavenKanaleneiland-NoordUtrecht
A++++0,0%0,8%
A+++0,2%4,4%
A++6,6%5,1%
A+12,4%9,8%
A42,1%36,7%
B13,6%11,0%
C18,5%15,7%
D5,2%7,7%
E1,0%4,3%
F0,1%2,5%
G0,2%2,0%

Kanaleneiland-Noord Utrecht

Deze verdeling gaat over de 83,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Kanaleneiland-Noord vergeleken met Utrecht
BouwperiodeStavenKanaleneiland-NoordUtrecht
vóór 19450,0%24,0%
1945–196456,2%11,7%
1965–197412,2%9,7%
1975–19911,4%11,5%
1992–20051,0%11,4%
2006–20142,5%12,7%
2015 en later26,7%19,0%

Kanaleneiland-Noord Utrecht

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 56,2% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Kanaleneiland-Noord vergeleken met Utrecht
WoningtypeStavenKanaleneiland-NoordUtrecht
Vrijstaand0,0%1,3%
Twee-onder-een-kap0,8%5,0%
Hoekwoning1,2%3,9%
Tussenwoning4,9%24,4%
Appartement93,1%65,1%
Onbekend type0,0%0,3%

Kanaleneiland-Noord Utrecht

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
15,0%
CBS 2024
Installaties
570
13,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 27,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.399 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
15
36 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 08 Zuidwest

Alle buurten in Utrecht

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.