Groenpeil

Agnetendal in Valkenswaard

Buurt in wijk Wijk 01 Dommelen, gemeente Valkenswaard, postcodegebied 5551. 2.090 inwoners in 940 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 637 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 67,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 64,8%.

Woningen
940
CBS 2025
Inwoners
2.090
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 396.000
CBS 2025, gemeente € 419.000
Koopwoningen
56,0%
CBS 2025
Label A of B
67,5%
EP-Online, 637 gelabeld
Dekking energielabels
67,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Agnetendal
Labelverdeling Agnetendal
LabelAandeelWoningen
A+++2,7%17
A++2,2%14
A+0,9%6
A38,5%245
B23,2%148
C24,5%156
D6,4%41
E0,8%5
F0,5%3
G0,3%2
Totaal gelabeld100%637
Ter vergelijking: gemeente Valkenswaard
Ter vergelijking: gemeente Valkenswaard
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%90
A+++4,8%496
A++2,6%271
A+4,4%454
A34,7%3.594
B17,4%1.803
C23,0%2.383
D5,7%594
E2,9%303
F1,8%182
G1,8%184
Totaal gelabeld100%10.354
Energielabels Agnetendal vergeleken met Valkenswaard
LabelStavenAgnetendalValkenswaard
A++++0,0%0,9%
A+++2,7%4,8%
A++2,2%2,6%
A+0,9%4,4%
A38,5%34,7%
B23,2%17,4%
C24,5%23,0%
D6,4%5,7%
E0,8%2,9%
F0,5%1,8%
G0,3%1,8%

Agnetendal Valkenswaard

Deze verdeling gaat over de 67,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Agnetendal vergeleken met Valkenswaard
BouwperiodeStavenAgnetendalValkenswaard
vóór 19451,6%6,8%
1945–19640,5%17,2%
1965–197470,5%22,0%
1975–199116,0%25,2%
1992–20056,8%12,0%
2006–20140,2%8,5%
2015 en later4,6%8,4%

Agnetendal Valkenswaard

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 70,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Agnetendal vergeleken met Valkenswaard
WoningtypeStavenAgnetendalValkenswaard
Vrijstaand6,6%11,9%
Twee-onder-een-kap23,1%22,5%
Hoekwoning7,8%7,8%
Tussenwoning48,7%28,3%
Appartement13,8%29,4%
Onbekend type0,0%0,0%

Agnetendal Valkenswaard

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
59,0%
CBS 2024
Installaties
382
40,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 47,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.390 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
7
14 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 01 Dommelen

Alle buurten in Valkenswaard

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.