Groenpeil

Keersopperbeemden in Valkenswaard

Buurt in wijk Wijk 01 Dommelen, gemeente Valkenswaard, postcodegebied 5551. 1.090 inwoners in 468 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 262 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 83,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 65,1%.

Woningen
468
CBS 2025
Inwoners
1.090
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 447.000
CBS 2025, gemeente € 419.000
Koopwoningen
78,0%
CBS 2025
Label A of B
83,2%
EP-Online, 262 gelabeld
Dekking energielabels
56,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Keersopperbeemden
Labelverdeling Keersopperbeemden
LabelAandeelWoningen
A+++0,4%1
A++1,1%3
A+2,3%6
A53,1%139
B26,3%69
C16,0%42
D0,4%1
G0,4%1
Totaal gelabeld100%262
Ter vergelijking: gemeente Valkenswaard
Ter vergelijking: gemeente Valkenswaard
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%91
A+++5,0%518
A++2,7%282
A+4,5%466
A34,6%3.600
B17,4%1.807
C23,0%2.389
D5,6%582
E2,9%300
F1,7%177
G1,7%180
Totaal gelabeld100%10.392
Energielabels Keersopperbeemden vergeleken met Valkenswaard
LabelStavenKeersopperbeemdenValkenswaard
A++++0,0%0,9%
A+++0,4%5,0%
A++1,1%2,7%
A+2,3%4,5%
A53,1%34,6%
B26,3%17,4%
C16,0%23,0%
D0,4%5,6%
E0,0%2,9%
F0,0%1,7%
G0,4%1,7%

Keersopperbeemden Valkenswaard

Deze verdeling gaat over de 56,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Keersopperbeemden vergeleken met Valkenswaard
BouwperiodeStavenKeersopperbeemdenValkenswaard
vóór 19451,1%6,7%
1945–19640,0%17,2%
1965–19740,0%22,1%
1975–199178,2%25,1%
1992–200518,7%12,0%
2006–20140,0%8,4%
2015 en later1,9%8,4%

Keersopperbeemden Valkenswaard

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 78,2% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Keersopperbeemden vergeleken met Valkenswaard
WoningtypeStavenKeersopperbeemdenValkenswaard
Vrijstaand20,2%11,8%
Twee-onder-een-kap40,1%22,2%
Hoekwoning10,7%8,2%
Tussenwoning29,0%28,3%
Appartement0,0%29,5%
Onbekend type0,0%0,0%

Keersopperbeemden Valkenswaard

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
64,0%
CBS 2024
Installaties
261
55,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 47,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.086 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 01 Dommelen

Alle buurten in Valkenswaard

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.