Groenpeil

Franse Gat in Veenendaal

Buurt in wijk Zuidwest, gemeente Veenendaal, postcodegebied 3904. 5.790 inwoners in 2.663 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 2.067 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 34,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 61,4%.

Woningen
2.663
CBS 2025
Inwoners
5.790
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 332.000
CBS 2025, gemeente € 394.000
Koopwoningen
41,0%
CBS 2025
Label A of B
34,0%
EP-Online, 2.067 gelabeld
Dekking energielabels
77,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Franse Gat
Labelverdeling Franse Gat
LabelAandeelWoningen
A++++4,8%100
A+++1,8%38
A++3,0%63
A+1,1%23
A14,8%305
B8,4%174
C22,3%460
D18,9%390
E12,0%249
F6,7%138
G6,1%127
Totaal gelabeld100%2.067
Ter vergelijking: gemeente Veenendaal
Ter vergelijking: gemeente Veenendaal
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%143
A+++6,3%1.362
A++3,2%684
A+4,5%963
A31,1%6.704
B15,8%3.400
C22,9%4.943
D7,3%1.570
E4,3%922
F2,2%482
G1,9%404
Totaal gelabeld100%21.577
Energielabels Franse Gat vergeleken met Veenendaal
LabelStavenFranse GatVeenendaal
A++++4,8%0,7%
A+++1,8%6,3%
A++3,0%3,2%
A+1,1%4,5%
A14,8%31,1%
B8,4%15,8%
C22,3%22,9%
D18,9%7,3%
E12,0%4,3%
F6,7%2,2%
G6,1%1,9%

Franse Gat Veenendaal

Deze verdeling gaat over de 77,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Franse Gat vergeleken met Veenendaal
BouwperiodeStavenFranse GatVeenendaal
vóór 194515,6%6,2%
1945–196457,5%11,3%
1965–19741,3%16,2%
1975–19913,1%24,0%
1992–20055,8%16,1%
2006–20148,1%10,4%
2015 en later8,5%15,8%

Franse Gat Veenendaal

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 57,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Franse Gat vergeleken met Veenendaal
WoningtypeStavenFranse GatVeenendaal
Vrijstaand2,6%5,2%
Twee-onder-een-kap13,3%16,5%
Hoekwoning13,3%6,1%
Tussenwoning26,3%24,5%
Appartement44,6%47,7%
Onbekend type0,0%0,0%

Franse Gat Veenendaal

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
39,0%
CBS 2024
Installaties
409
15,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 43,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.417 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
17
35 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Zuidwest

Alle buurten in Veenendaal

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.