Groenpeil

Stationswijk in Veenendaal

Buurt in wijk Zuidwest, gemeente Veenendaal, postcodegebied 3901 en postcodegebied 3905. 695 inwoners in 277 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 195 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 59,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 60,5%.

Woningen
277
CBS 2025
Inwoners
695
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 407.000
CBS 2025, gemeente € 394.000
Koopwoningen
63,0%
CBS 2025
Label A of B
59,5%
EP-Online, 195 gelabeld
Dekking energielabels
70,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Stationswijk
Labelverdeling Stationswijk
LabelAandeelWoningen
A+3,1%6
A52,3%102
B4,1%8
C17,9%35
D10,8%21
E6,7%13
F4,1%8
G1,0%2
Totaal gelabeld100%195
Ter vergelijking: gemeente Veenendaal
Ter vergelijking: gemeente Veenendaal
LabelAandeelWoningen
A++++0,5%108
A+++5,9%1.258
A++3,0%633
A+4,1%881
A31,2%6.695
B15,8%3.388
C23,4%5.020
D7,5%1.606
E4,3%931
F2,3%500
G2,0%419
Totaal gelabeld100%21.439
Energielabels Stationswijk vergeleken met Veenendaal
LabelStavenStationswijkVeenendaal
A++++0,0%0,5%
A+++0,0%5,9%
A++0,0%3,0%
A+3,1%4,1%
A52,3%31,2%
B4,1%15,8%
C17,9%23,4%
D10,8%7,5%
E6,7%4,3%
F4,1%2,3%
G1,0%2,0%

Stationswijk Veenendaal

Deze verdeling gaat over de 70,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Stationswijk vergeleken met Veenendaal
BouwperiodeStavenStationswijkVeenendaal
vóór 19459,2%6,3%
1945–196434,4%11,3%
1965–19748,7%16,3%
1975–19916,2%24,2%
1992–200527,2%16,2%
2006–201411,3%10,3%
2015 en later3,1%15,4%

Stationswijk Veenendaal

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 34,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Stationswijk vergeleken met Veenendaal
WoningtypeStavenStationswijkVeenendaal
Vrijstaand7,7%5,2%
Twee-onder-een-kap21,0%16,6%
Hoekwoning3,6%6,0%
Tussenwoning23,6%24,6%
Appartement44,1%47,5%
Onbekend type0,0%0,0%

Stationswijk Veenendaal

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
44,0%
CBS 2024
Installaties
159
57,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 43,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
248 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
8
15 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Zuidwest

Alle buurten in Veenendaal

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.