Groenpeil

Meesterweide in Veenendaal

Buurt in wijk Centrum, gemeente Veenendaal, postcodegebied 3901. 1.055 inwoners in 622 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 464 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 47,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 60,5%.

Woningen
622
CBS 2025
Inwoners
1.055
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 310.000
CBS 2025, gemeente € 394.000
Koopwoningen
43,0%
CBS 2025
Label A of B
47,2%
EP-Online, 464 gelabeld
Dekking energielabels
74,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Meesterweide
Labelverdeling Meesterweide
LabelAandeelWoningen
A+++3,0%14
A++1,1%5
A+0,9%4
A20,7%96
B21,6%100
C37,3%173
D7,8%36
E4,5%21
F1,9%9
G1,3%6
Totaal gelabeld100%464
Ter vergelijking: gemeente Veenendaal
Ter vergelijking: gemeente Veenendaal
LabelAandeelWoningen
A++++0,5%108
A+++5,9%1.258
A++3,0%633
A+4,1%881
A31,2%6.695
B15,8%3.388
C23,4%5.020
D7,5%1.606
E4,3%931
F2,3%500
G2,0%419
Totaal gelabeld100%21.439
Energielabels Meesterweide vergeleken met Veenendaal
LabelStavenMeesterweideVeenendaal
A++++0,0%0,5%
A+++3,0%5,9%
A++1,1%3,0%
A+0,9%4,1%
A20,7%31,2%
B21,6%15,8%
C37,3%23,4%
D7,8%7,5%
E4,5%4,3%
F1,9%2,3%
G1,3%2,0%

Meesterweide Veenendaal

Deze verdeling gaat over de 74,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Meesterweide vergeleken met Veenendaal
BouwperiodeStavenMeesterweideVeenendaal
vóór 19453,9%6,3%
1945–19648,2%11,3%
1965–197450,2%16,3%
1975–19919,9%24,2%
1992–200517,5%16,2%
2006–20147,1%10,3%
2015 en later3,2%15,4%

Meesterweide Veenendaal

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 50,2% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Meesterweide vergeleken met Veenendaal
WoningtypeStavenMeesterweideVeenendaal
Vrijstaand0,2%5,2%
Twee-onder-een-kap9,1%16,6%
Hoekwoning3,9%6,0%
Tussenwoning12,1%24,6%
Appartement74,8%47,5%
Onbekend type0,0%0,0%

Meesterweide Veenendaal

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
22,0%
CBS 2024
Installaties
108
17,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 43,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
315 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
6 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Centrum

Alle buurten in Veenendaal

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.