Postcodegebied 3901 Veenendaal
Postcodegebied 3901 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Veenendaal, gemeente Veenendaal. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 3901 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 4.843
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 297.903
- CBS 2025
- Label A of B
- 57,2%
- EP-Online, 4.843 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 59
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 5 september 2026
EP-Online · stand 5 september 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,0% | 2 |
| A+++ | 6,7% | 324 |
| A++ | 3,8% | 182 |
| A+ | 4,1% | 200 |
| A | 32,5% | 1.572 |
| B | 10,1% | 488 |
| C | 25,6% | 1.238 |
| D | 8,0% | 389 |
| E | 4,4% | 214 |
| F | 2,8% | 134 |
| G | 2,1% | 100 |
| Totaal gelabeld | 100% | 4.843 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,0% | 2 | |
| A+++ | 6,7% | 324 | |
| A++ | 3,8% | 182 | |
| A+ | 4,1% | 200 | |
| A | 32,5% | 1.572 | |
| B | 10,1% | 488 | |
| C | 25,6% | 1.238 | |
| D | 8,0% | 389 | |
| E | 4,4% | 214 | |
| F | 2,8% | 134 | |
| G | 2,1% | 100 |
Deze verdeling gaat over 4.843 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 5 september 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 4,6% | 224 | |
| 1945–1964 | 12,0% | 581 | |
| 1965–1974 | 33,1% | 1.601 | |
| 1975–1991 | 15,4% | 746 | |
| 1992–2005 | 7,4% | 359 | |
| 2006–2014 | 9,3% | 450 | |
| 2015 en later | 18,2% | 882 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 3901
- Achterkerk 813 woningen
- Dragonder Zuid 1.378 woningen
- Engelenburg 2.185 woningen
- Het Ambacht 712 woningen
- Koopcentrum 1.043 woningen
- Meesterweide 622 woningen
- Molenbrug 1.214 woningen
- Schrijverswijk 997 woningen
- Stationswijk 277 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 5 september 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.